VNotes İzsiz Cerrahi Fethiye, Muğla, Marmaris

Vnotes izsiz cerrahi Fethiye, pek çok kadın hastalığının dikiş izi kalmadan cerrahi olarak tedavi edilmesine olanak sağlayan, gelişmiş bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde rahim miyomlarından yumurtalık kistlerine kadar pek çok kitle, özel teknikler ile alınabilir. Aynı şekilde dokular üzerinde düzenlemeler yapılabilir ve hatta laparoskopi ile inceleme çalışmaları gerçekleştirilebilir. Yazımızın devamında ‘’Vnotes izsiz cerrahi nasıl yapılır?’’, ‘’Vnotes izsiz cerrahi ne kadar sürer?’’, ‘’Vnotes izsiz cerrahi neden yapılır?’’ ve ‘’Vnotes izsiz cerrahi ile hangi hastalıklar tedavi edilebilir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Fethiye Vnotes izsiz cerrahi hakkında detaylı bilgi için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

VNotes İzsiz Cerrahi Nedir?

Vnotes izsiz cerrahi, laparoskopik cerrahi işlemlerin vajina içerisinden gerçekleştirilmesi ile yapılan, izsiz bir ameliyat tekniğidir. Vnotes izsiz cerrahi, günümüzde kadın hastalıklarını tedavi etmek amacıyla gerçekleştirilen en modern uygulamadır. Bu uygulama özellikle de estetik konularda hassasiyeti bulunan kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

VNotes İzsiz Cerrahi Neden Yapılır?

Vnotes izsiz cerrahi, dişi üreme sistemini ilgilendiren hastalıkları, karın bölgesinde cerrahi kesi izi kalmadan tedavi etmek amacıyla yapılan girişimsel operasyondur. Vnotes izsiz cerrahi kapsamında pek çok kadın hastalığı tedavi edilebilir. Üstelik bu tedaviler sonrasında iyileşme süreci görece daha kısadır ve iz oluşumu meydana gelmemektedir.

VNotes İzsiz Cerrahi Hangi Hastalıkları Tedavi Etmek İçin Yapılır?

Vnotes izsiz cerrahi şu gibi hastalıkları tedavi etmek için yapılabilir:

 • Rahim sarkması.
 • Rahim duvarı kalınlaşması.
 • Yumurtalık kistleri.
 • Miyomlar.
 • Dış gebelik.
 • Rahmin alınması gerektiği durumlar.
 • Tüplerin incelenmesi ve değerlendirilmesi.
 • Dermoid kisti.
 • Tüp bağlama uygulamaları.

Vnotes izsiz cerrahi bu gibi operasyonlar kapsamında yapılabilir. Bununla birlikte laparoskopik araştırma ve tanılama kapsamında da Vnotes izsiz cerrahi uygulamasına başvurulabilir. Böylece hastalıkların tanılama ve araştırma süreçlerinde de karın bölgesinde iz oluşumu meydana gelmeden gerekli incelemeler yapılabilir.

VNotes İzsiz Cerrahi Avantajları Nelerdir?

Vnotes izsiz cerrahinin avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

 • Bu operasyonun en önemli avantajı, karın ve göbek gibi estetik açıdan önemli olan bölgelerde cerrahiye bağlı iz kalmamasıdır.
 • Ağrısız bir şekilde yapılmaktadır.
 • İyileşme süreci görece daha kısadır.

VNotes İzsiz Cerrahi Ağrılı Mı?

Vnotes izsiz cerrahi, ağrısız bir şekilde yapılmaktadır. Operasyon öncesinde doktor ve anestezi uzmanı, hastanın genel sağlık durumunu değerlendirir. Daha sonra ise elde ettikleri verilere ve gerçekleştirilecek olan operasyonun detaylarına özel olarak anestezi planlaması yapılır. Bu planlama dahilinde gerçekleştirilen anestezi işlemi sayesinde hasta operasyon sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymaz. Operasyondan sonra meydana gelen ağrılar için ise bir süre ağrı kesici tedavisi yapılır.

VNotes İzsiz Cerrahi Tehlikeli Mi?

Vnotes izsiz cerrahi operasyonu, farklı laparoskopik uygulamalardan daha tehlikeli değildir. Elbette cerrahi işlemlere ve genel anesteziye bağlı ortaya çıkabilecek bazı riskler mevcuttur. Ancak bu riskler açık ameliyatlarda ve karın bölgesinden yapılan laparoskopi ameliyatlarında da bulunur. Doktor, bahsi geçen risklerin önlenebilmesi için modern tıbbın sunduğu tüm imkanlardan faydalanır.

VNotes İzsiz Cerrahi Ne Kadar Sürer?

Vnotes izsiz cerrahi yaklaşık 1 ila 2 saat kadar sürmektedir. Bununla birlikte operasyonun hangi bölgeyi hedef aldığına ve hangi amaçla yapıldığına göre ameliyatın süresi kişiden kişiye değişebilmektedir. Doktorunuz operasyon planlamasını tamamladıktan sonra sizi vnotes izsiz cerrahi süresi hakkında detaylı olarak bilgilendirecektir.

VNotes İzsiz Cerrahi Nasıl Yapılır?

Vnotes izsiz cerrahi operasyonu, steril ameliyathane şartlarında gerçekleştirilir. Operasyon genellikle genel anestezi altında yapılmaktadır. Böylece hasta ameliyat sırasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık hissi duymamaktadır. Vnotes izsiz cerrahi uygulaması, aslında bir laparoskopi operasyonudur. Bununla birlikte klasik laparoskopi operasyonlarının aksine cerrahi işlemler karın bölgesine uygulanan küçük kesilerden yapılmaz. Bunun yerine doktor vajina içerisine kesiler uygular. Daha sonra ise bu kesiler yolu ile rahim ve yumurtalık gibi organlara ulaşır ve gerekli cerrahi işlemleri gerçekleştirir. Vnotes izsiz cerrahi sırasında görünür bir bölgeye cerrahi kesi uygulanmadığı için karın gibi bölgelerde dikiş izi kalmaz.

Vnoes izsiz cerrahi sonrası hastalar genelde 1 gece hastanede kalırlar. Bazen aynı gün taburcu edilmeleri de mümkündür. Taburcu işlemleri gerçekleştikten sonra evlerine dönerler ve iyileşme sürecine devam ederler. Bu süreçte birkaç gün duş almamaları gerekir, aynı şekilde doktorları tarafından reçete edilen ilaçları da düzenli olarak kullanmalıdırlar.

Fethiye VNotes İzsiz Cerrahi Fiyatları 2024

Fethiye VNotes izsiz cerrahi fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Doktora Sorun!
Call Now Button