Lazerle Vajina Daraltma Fethiye, Muğla, Marmaris

Lazerle vajina daraltma Fethiye, vajinayı meydana getiren bağ ve kas dokularını yenilemek amacıyla yapılan, özel bir lazer tedavisidir. Bu uygulama sayesinde pelvik bölgedeki ve vajinadaki dokular güçlendirilebilir, böylece vajina genişlemesi giderilebilir. Yazımızın devamında ‘’Lazerle vajina daraltma ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle vajina daraltma nasıl yapılır?’’ ve ‘’Lazerle vajina daraltma neden yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Fethiye lazerle vajina daraltma hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Lazerle Vajina Daraltma Nedir?

Lazerle vajina daraltma, vajinal kanalın ilk 8-10 santimetresi içerisine uygulanan ve vajina gençleştirme olarak da bilinen özel bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde vajinadaki hafif dereceli genişleme giderilebilir, vajinal dokuların genç bir yapı kazanması sağlanabilir.

Lazerle Vajina Daraltma Neden Yapılır?

Lazerle vajina daraltma ameliyatının genel olarak iki amacı vardır. Bu amaçlardan ilki pelvik dokuların ve vajinal dokuların daha fazla elastin ve kolajen sentezlemesini sağlamaktır. Uygulamanın ikinci amacı da sentezlenen elastin ve kolajenin, bölgedeki dokuların iyileşme süreçlerinde kullanılmasını sağlamaktır. Böylece vajinal dokular gençleşebilir ve vajina yeniden dar bir yapı kazanabilir.

Lazerle Vajina Daraltma Kimlere Önerilir?

Lazerle vajina daraltma uygulaması genellikle vajinoplasti ameliyatı için uygun olmayan veya bu ameliyatın sonrasındaki iyileşme süreci için vakti olmayan bireylere önerilmektedir. Bu uygulama vajinadaki hafif ve orta dereceli genişleme sorunu gidermek için son derece etkilidir. Ancak yine ileri vajinal genişlik sorunu için vajinoplasti ameliyatı tavsiye edilmektedir.

Lazerle Vajina Daraltma Avantajları Nelerdir?

Lazerle vajina daraltmanın avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Ağrısız bir şekilde yapılır, yani vajinoplastide olduğu gibi anestezi işlemlerine gerek kalmaz.
  • Vajinoplastinin aksine cerrahi işlemler içermez. Bu yüzden de günlük yaşam ve sosyal hayata dönüş daha hızlıdır.
  • Cinsel ilişkileri yaklaşık 1 ila 2 hafta kadar sınırlandırmak yeterlidir. Vajinoplastide olduğu gibi 1 aydan fazla cinsel ilişkiye girmemeye gerek kalmaz.
  • Tek seanstan itibaren istenilen sonuçlar elde edilmeye başlansa bile ideali en az 3 seanstır.
  • Vajinal kuruluk ve kronik vajinal akıntılar gibi sorunlar için de faydalıdır.

Lazerle vajina daraltma avantajları bu şekilde sıralanabilir.

Lazerle Vajina Daraltma Riskli Mi?

Lazerle vajina daraltma uygulaması, cerrahisiz ve anestezisiz bir şekilde yapıldığı için, cerrahi komplikasyonları içermemektedir. Bununla birlikte lazerle vajina daraltma işlemi sonrasında vajinal dokularda hafif bir hassasiyet görülebilir. Aynı şekilde birey geçici bir vajinal kuruluk sorunu deneyimleyebilir. Bu gibi komplikasyonlar çoğu kişide tedaviden sonraki 1 hafta içerisinde tamamen ortadan kaybolur.

Lazerle Vajina Daraltma Ağrılı Mı?

Lazerle vajina daraltma uygulaması, cerrahi işlemler içermediği için ağrısız bir şekilde gerçekleştirilir. Bununla birlikte lazer ışınları, tedavi sırasında vajina içerisinde hafif yanma hissinin meydana gelmesine sebep olabilir. Bu hissin şiddeti son derece azdır, çoğu birey lazer atışlarını hafif bir ısı artışı şeklinde deneyimleyecektir.

Lazerle Vajina Daraltma Ne Kadar Sürer?

Lazerle vajina daraltma uygulamasının süresi 30 dakikadır. Bununla birlikte uygulamanın süresini etkileyen bazı faktörler vardır. Mesela vajinal dokulardaki ve pelvik dokulardaki hasar fazla ise seans süresi biraz daha uzayabilir. Tek seanstan itibaren istenilen sonuçlar elde edilmeye başlansa bile ideali en az 3 seanstır. Ancak bazen hastanın talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda ek seanslar gerçekleştirilmesi gerekebilir. Lazer tedavisine prp veya mezoterapi ile kombin tedaviler de gerekebilir. Doktorunuz seans sayısını ve benzer tedavi detaylarını tamamen sizin isteklerinize göre planlayacak, sizi konu hakkında bilgilendirecektir.

Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

Lazerle vajina daraltma uygulaması tüm lazer uygulamaları gibi genel olarak iki aşamada yapılır. Bu aşamaların ilkinde birey konu hakkında bilgilendirilir ve hazırlıklar tamamlanır. Bu hazırlıklar kapsamında bireye uygun bir pozisyon verilir, daha sonra ise lazer cihazının probu vajinanın içerisine yerleştirilir. Boyutu yaklaşık 15 santimetre uzunluğunda olan, görece ince yapılı probun üzerine kayganlaştırıcı sürülür. Böylece birey uygulama sırasında rahatsızlık hissi duymaz. Uygulamanın ikinci aşamasında ise doktor lazer cihazının dozunu ayarlar ve daha sonra da vajinaya lazer atışları yapar.

Uygulama son bulduktan sonra birey biraz dinlenip muayenehaneden ayrılabilir. Bu uygulama sonrasında hastane yatışına gerek kalmaz. Uygulama sonrasında günlük yaşama devam etmekte bir sakınca yoktur. Ancak yaklaşık bir hafta boyunca cinsel ilişkiye girilmemelidir. Böylece bölgedeki dokular çok daha hızlı bir şekilde iyileşebilir ve istenilen faydalar verimli bir şekilde elde edilebilir. Doktorunuz uygulamadan sonra sizi konu hakkında detaylı olarak bilgilendirecektir.

Fethiye Lazerle Vajina Daraltma Fiyatları 2024

Fethiye lazerle vajina daraltma fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Doktora Sorun!
Call Now Button