Orgazm Olamama (Anorgazmi) Fethiye, Muğla, Marmaris

Orgazm olamama (anorgazmi) Fethiye, bireyin cinsel ilişkiler sırasında cinsel doyuma yani orgazma ulaşamamasıdır. Cinsel ilişkiler sırasında vajinanın yeterli bir süre boyunca uyarılması ile kadınlar orgazma ulaşırlar. Ancak bazı kadınlar, cinsel ilişkiler sırasında orgazm olmakta zorlanabilirler. Bu durum pek çok farklı etmenden kaynaklanabilir. Yazımızın devamında ‘’Neden orgazm olamıyorum?’’, ‘’Orgazm olamama nedenleri nelerdir?’’, ‘’Anorgazmi belirtileri nelerdir?’’ ve ‘’Anorgazmi tedavisi nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Fethiye anorgazmi tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Orgazm Nedir?

Orgazm hem kadınların hem de erkeklerin cinsel faaliyetler sırasında, yeterli cinsel uyarım sonucu deneyimlediği rahatlama halidir. Orgazm halk arasında cinsel doyum veya ‘’boşalma’’ gibi isimlerle de bilinir. Erkekler orgazm olduklarında penis başından meni çıkışı olur. Kadınlar ise orgazm olduklarında vajinalarından herhangi bir sıvı çıkmak zorunda değildir. Bazı durumlarda kadınlar anorgazmi yani orgazm olamama sorunu deneyimleyebilirler.

Anorgazmi Nedir?

Anorgazmi, bireyin orgazma ulaşamaması ve orgazm hissini yaşayamaması durumudur. Anorgazmi genel olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan ilki birincil anorgazmi, diğeri ise ikincil anorgazmidir. Birincil anorgazmi, bireyin yaşamı boyunca hiç orgazma ulaşamamış olması durumudur. İkincil anorgazmi ise daha önce orgazm hissi yaşamış olan bir bireyin sonradan bu orgazm olmakta zorlanmaya başlaması anlamına gelmektedir.

Anorgazmi Neden Olur?

Anorgazmi farklı nedenlerden meydana gelebilir. Bu nedenler arasında ilişki sorunları, hormon bozukluğu, menopoza girmek, ilerleyen yaş ve birden fazla zorlu normal doğum yapmış olmak yer alabilir.

Anorgazmi Belirtileri Nelerdir?

Anorgazmi belirtileri arasında şunlar yer almaktadır:

  • Cinsel ilişkiler ve cinsel faaliyetler sırasında haz almamak.
  • Orgazma yani cinsel doyuma ulaşamamak veya ulaşmakta zorluk yaşamak.
  • Cinsel isteksizlik gibi sorunlar deneyimlemek.
  • Vajina içerisinde hissizlik sorunu yaşamak.
  • Vajinal kuruluk sorunu deneyimlemek, vajinanın cinsel ilişkiler sırasında yeterince ıslanmaması.

Anorgazmi belirtileri, yani orgazm olamama sorununa eşlik eden belirtiler bu şekilde sıralanabilmektedir.

Anorgazmi Nasıl Geçer?

Anorgazmi sorunu genellikle, bu soruna yol açan etmenin ortadan kaldırılması ile birlikte geçer. Bununla birlikte bazen bu etmenler ortadan kaldırılamayacak bir boyuta ulaşmış olabilirler. Mesela vajinal dokular ilerleyen yaş gibi etmenlere bağlı ciddi ölçüde yıpranmış olabilir. Bu gibi durumlarda ise bölgedeki dokuların gençleşmesi, onarılması ve yenilenmesi amacıyla yapılan işlemlere başvurulur.

Anorgazmi Kendi Kendine Geçer Mi?

Anorgazmi bazen geçici etmenler sonucu ortaya çıkabilir. Bu da bahsi geçen şikayetin zaman içerisinde geçeceği anlamına gelebilir. Ancak birey uzun bir süredir cinsel ilişkiler sırasında orgazm olamıyorsa ve artık cinsel ilişkilerden keyif almamaya başlamışsa mutlaka tedavi için bir kadın doğum uzmanına başvurmalıdır. Çünkü cinsel yaşam, her yaştan ve cinsiyetten birey için son derece önemlidir.

Anorgazmi Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Anorgazmi tedavisi, tedavinin hangi uygulama ile yapılacağına göre farklı sürelerde tamamlanabilir. Bu tedavi sırasında eğer ameliyatsız genital estetik uygulamaları gerçekleştirilecekse bahsi geçen uygulamalar görece kısa bir sürede tamamlanır. Detaylarından yazımızın devamında bahsedeceğimiz ameliyatsız genital estetik uygulamaları genellikle 15 dakika ila 20 dakika arasında tamamlanmış olurlar.

Anorgazmi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Anorgazmi tedavisi kapsamında, bireyin şikayetlerini gidermek için farklı uygulamalara başvurulabilir. Bu uygulamalar arasında lazerle vajina daraltma, G noktası büyütme ve O noktası büyütme (orgazm aşısı) uygulamaları yer alır.

Lazerle vajina daraltma, vajinal dokuların canlanması ve vajinal kanalın dar bir yapıya kavuşması için yapılır. Böylece birey cinsel ilişkiler sırasında his kaybı sorunu yaşamaz ve daha fazla haz duyarak orgazma ulaşabilir.

G noktası büyütme işlemi sırasında, G noktasının bulunduğu bölgeye hyalüronik asit enjeksiyonu yapılır. Bu da cinsel ilişkiler sırasında g noktasının daha kolay uyarılmasını ve dış bir stimülasyon olmadan bireyin yalnızca cinsel birleşme ile orgazm olmasını sağlar.

O noktası büyütme veya orgazm aşısı olarak bilinen uygulama ise genital bölgedeki önemli noktaların daha hassas ve genç bir yapı kazanması için yapılır. Böylece cinsel aktiviteler sırasında bahsi geçen bölgeler daha rahat uyarılabilir ve birey görece daha kolay bir şekilde orgazma ulaşabilir. Bahsi geçen uygulamaların tamamı kişiye özel olarak planlanır. Bu uygulamaların detaylarına sitemizdeki aynı isimli yazılardan ulaşabilirsiniz.

Fethiye Orgazm Olamama (Anorgazmi) Tedavisi Fiyatları 2024

Fethiye orgazm olamama tedavisi fiyatları ve anorgazmi tedavisi ücreti, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Doktora Sorun!
Call Now Button