Monsplasti Fethiye, Muğla, Marmaris

Monsplasti Fethiye, halk arasında pubis estetiği olarak da bilinen ve mons pubisin zarif bir görünüm edinmesi için yapılan estetik operasyonudur. Monsplasti sayesinde genital bölgenin sınırları estetik bir şekilde yeniden çizilebilir. Yazımızın devamında ‘’Monsplasti ne kadar sürer?’’, ‘’Monsplasti ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’, ‘’Monsplasti ameliyatı nasıl yapılır?’’ ve ‘’Monsplasti neden yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Fethiye monsplasti ameliyatı ve mons pubis estetiği hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Monsplasti Nedir?

Monsplasti, mons pubis bölgesindeki fazla yağ dokusunu almak ve bölgede zarif, çekici bir görünüm oluşturmak için başvurulan genital estetik uygulamasıdır. Bu uygulama kapsamında çeşitli cerrahi işlemlere, liposuction gibi uygulamalara ve estetik dikiş işlemlerine başvurulabilmektedir.

Monsplasti Neden Yapılır?

Monsplasti, mons pubis bölgesinde kilo değişimi sonucu ortaya çıkan çıkıntı ve tümsek görünümünü gidermek için yapılmaktadır. Bu operasyon sayesinde genital bölgeye çekici bir boyut kazandırılmaktadır.

Monsplasti Kimlere Yapılır?

Monsplasti, mons pubis bölgesindeki tümsekleşmeden şikayet eden, çekici bir genital bölge görünümüne sahip olmak isteyen reşit bireylere yapılabilir. Bu operasyon 18 yaşından küçük kişilere yapılmaz.

Monsplasti Kalıcı Mı?

Monsplasti ameliyatı sayesinde mons pubis bölgesine kazandırılan görünüm kalıcıdır. Bununla birlikte bireyin kilo alması sonucu veya ilerleyen yaş gibi etmenler nedeniyle bölgede yine hafif değişimler meydana gelebilir.

Monsplasti Riskli Mi?

Monsplasti genel olarak tehlikeli bir operasyon değildir. Bu operasyon sırasında bireyin hayatını tehdit edebilecek herhangi bir işleme başvurulmaz. Bununla birlikte monsplastiye bağlı olarak gelişebilecek bazı komplikasyonlar vardır. Bu komplikasyonların başında da mons pubis bölgesinde kızarıklık ve morluk meydana gelmesi yer alır. Aynı şekilde hafif şişliklerde bölgede var olabilir. Bu gibi komplikasyonlar genellikle 1 hafta içerisinde azalarak kaybolurlar.

Monsplasti Ağrılı Mı?

Monsplasti ameliyatı sırasında hastanın ağrı hissetmesini önlemek için genital bölgeye lokal anestezi işlemi uygulanır. Bazı bireylerde ise operasyon genel anestezi altında yapılır. Her iki uygulama da bireyin ameliyat sırasında ağrı hissetmesini önler. Böylece operasyon ağrısız, rahatsızlık hissi olmadan ve konforlu bir şekilde tamamlanmış olur. Operasyon sonrası iyileşme sürecinde birey genital bölgesinde ağrı hissi deneyimleyebilir. Doktor bu hissin giderilebilmesi için hastasına ağrı kesici ilaç reçete edebilir.

Monsplasti Ne Kadar Sürer?

Monsplasti operasyonun süresi 30 dakika ila 1 saat arasında değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi, operasyon sırasında kullanılan tekniklerin kişiden kişiye değişebiliyor olmasıdır. Aynı şekilde her bireyin monsplasti gibi estetik operasyonlarından beklentileri farklıdır. Bu da monsplasti süresinde değişikliklere neden olabilmektedir. Doktorunuz operasyon öncesinde size özel olarak bir pubis estetiği planlaması hazırlayacaktır. Daha sonra ise monsplasti süresi hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

Monsplasti Nasıl Yapılır?

Monsplasti, uygulaması genel veya lokal anestezi altında, ağrısız bir şekilde yapılır. Bu operasyon steril ameliyathane koşullarında gerçekleştirilir. Monsplasti estetiği sırasında liposuction gibi yağ alma uygulamaları kullanılabilir. Uygulamanın ilk aşamasında daha önceden planlanmış olan anestezi işlemi yapılır. Anestezi işlemi tamamlandıktan sonra da cerrahi işlemlere geçilir. Bu işlemler kapsamında mons pubis isimli bölgedeki fazla yağ ve deri dokusu alınır. Yağ dokuları cerrahi işlemlerle veya liposuction işlemi ile alınabilir. Fazla deri dokusu ise cerrahi kesiler ile alınır. Sonrasında ise bölgedeki deri, mons pubisin çekici bir görünüm kazanabilmesi için gerdirilir. Böylece operasyon başarıyla tamamlanmış olur.

Monsplasti Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Monsplasti ameliyatı yaptıran kadınlar genellikle ameliyattan 6 saat kadar sonra taburcu edilirler. Bazı durumlarda hastanın 1 gece hastanede kalması da gerekebilir. Bu süreçte anestezi işleminin etkileri geçmiş ve sağlık kontrolleri tamamlanmış olur. Evlerine dönen bireyler iyileşme sürecine başlarlar. İyileşme süreci boyunca genital bölge civarında hafif morarmalar ve kızarıklıklar görülebilir. Bununla birlikte bunlar 1 hafta içerisinde azalarak kaybolurlar. Monsplasti sonrasında yaklaşık 2 gün boyunca duş alınması önerilmez. Aynı şekilde ilk üç gün boyunca hafif egzersizler haricinde mümkünse yatarak dinlenilmelidir. Ameliyattan 3 ila 5 gün sonra doktorun da önerisi ile iş hayatına dönüş yapılabilir. Yine de ameliyattan sonraki 3 ila 4 hafta boyunca birey hala iyileşme sürecindedir. Bu yüzden ameliyat bölgesine zarar verebilecek davranışlardan kaçınılmalıdır.

Fethiye Monsplasti Fiyatları 2024

Fethiye monsplasti fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Doktora Sorun!
Call Now Button