Vajinoplasti Fethiye, Muğla, Marmaris

Vajinoplasti Fethiye, vajinayı daraltmak ve bireyin vajina genişlemesi nedeniyle deneyimlediği cinsel yaşam sorunlarını gidermek amacıyla yapılan genital estetik operasyonudur. Yazımızın devamında ‘’Vajina daraltma ameliyatı ne kadar sürer?’’, ‘’Vajina daraltma ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Vajina daraltma ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmeli?’’ ve ‘’Vajinoplasti ağrılı mı?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Fethiye vajinoplasti uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Vajinoplasti Nedir?

Vajina daraltma operasyonu olarak da adlandırılan vajinoplasti ameliyatı genital bölge estetiği uygulama alanları arasında yer alır. Vajinoplasti vajinanın ilk haline yeniden döndürülmesinin amaçlandığı bir ameliyattır. Yani, çok sayıda doğumun ya da diğer durumların hiçbir öneminin olmadığı vajinoplasti ameliyatında genişleyen vajina toparlanır ve daraltılır. Doğum yapmış kadınlar tarafından sıklıkla hissizlik ve zevk almama gibi sebeplerle başvurulan vajinoplasti ameliyatı cinsel hayatın sürdürebilirliği açısından önemli bir ameliyattır. Erkek ve kadın içinde zor durumlara sebep olan vajina bolluğu vajinoplasti ameliyatı ile kolayca çözümlenebilmektedir.

Vajinoplasti ameliyatı genişleyen vajinal dokunun alınmasıyla başlamaktadır. Vajinanın çevresinde yer alan yumuşak doku ve kaslar da sıkıştırıldığında vajinoplastinin temel amacı gerçekleşmiş olur. Büyük dudakların sarkmasında ve /veya küçük dudakların asimeytik veya büyük olmasında veya sarkmasında da kombin ameliyat olarak vajinplastiye ek labioplasti (labia-minöraplasti ve /veya labia-majoraplasti)de gerçekleştirilmektedir.

Vajinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır? Ne Kadar Sürer?

Vajinoplasti ameliyatında karından hiçbir kesi yapılmaz. Vajen bölgesinden yapılan vajinoplasti ameliyatı ortalama 40 ila 50 dakika sürebilmektedir. Bu süreye kombin ameliyatlar dâhil olursa elbette süre de uzayacaktır. Vajinoplasti’de vajinanın girişi ve 5-6 cm iç alan daraltılır ve dikiş atılır. Kendiliğinden eriyen dikişler kullanılacağından yeniden dikişlerin alınmasına gerek olmayacaktır. Spinal anestezi veya genel anestezi altında yapılan vajinoplasti ameliyatı riskli bir ameliyat değildir. Enfeksiyon riskini zaten doktorunuz göz önünde bulundurarak gerekli müdahaleleri ve ilaçları sağlayacaktır. Ameliyat sonrasında 2 hafta boyunca vajinal akıntı görülmesi ameliyatın etkilerinden olup tehlikeli bir durumun varlığını işaret etmez. Operasyondan sonraki 6. Haftada doktor kontrolüne gelir ve muayenenizi olursunuz. Muayene esnasında her şeyin yolunda olduğuna karar veren doktorunuz size cinsel ilişkiye başlayıp başlamamanız konusunda direktifler verecektir.

Vajina daraltma operasyonu sonrasında hamile kalınır ise sezaryen doğum yapması hastaya bildirilir. Normal doğumu seçerse yapılan operasyondaki vajina sıklığı kaybedilebilir. Bu nedenle, vajinoplasti sonrasında doğum yapacaksanız sezaryen doğumu tercih etmelisiniz.

Vajina Daraltma Operasyonu Neden Yapılır?

Vajinoplasti ameliyatları birçok sebeple yapılabilse de temel sebep hastaların vajina sarkması veya bolluğuna bağlı ilişki esnasında sürtünme hissi alınamaması neticesinde yaşanan cinsel hayatlarındaki tatminsizliktir. %90 oranında cinsel hayatlarında zevk almamaktan şikayet eden kadın danışanlarımız ve eşleri bu ameliyatı cinsel ilişkiden eksisi gibi zevk almak için yaptırırlar. Cinsel açıdan hazzı arttıran vajina darlığı bu nedenle hem erkek hem de kadınlar için çok önemlidir. Bu nedenle gevşeyen ve sarkan vajinanın sıkılaştırılması vajinanın daralmasını sağlayacaktır.

Vajinoplasti ameliyatının bir diğer nedeni ise cinsel ilişki esnasında duyulan seslerdir. Vajina bolluğunda veya genişlemesinde ilişki esnasında kadın ve erkeği oldukça rahatsız edebilen sesler ortaya çıkabilir. Takıntı haline gelen veya konsantrasyonu bozan bu sesler vajina gevşekliğinde ve esnekliğin kaybında ortaya çıkar. Vajina daraltma operasyonu sayesinde bu seslerden de kurtulmak mümkündür.

Vajinoplasti ameliyatı cinsel hazzı arttırmak için yapılan bir ameliyat türü olarak bilinse de sağlığı tehdit eden durumlar içinde yapılan bir ameliyattır. İdrar torbası ve bağırsakların sarkmasının düzeltilmesi konusunda oldukça başarı sağlayan vajinoplasti ameliyatı hem cinsel yaşantıyı hem de fizyolojik olarak organların çalışmasını düzenleyecektir.

Doğum izlerinin onarılması ve ağrılı cinsel ilişkinin düzeltilmesi konusunda da vajinoplastiye başvurulabilir. İyileşmesi tam anlamıyla tamamlanmayan izleri ve doğum izleri de vajinoplasti de çözüme kavuşturulur.

Vajinoplasti Doğum Yapmamış Kadınlara Yapılabilir Mi?

Doğum yapan ya da yapmayan tüm kadınlar vajinoplasti ameliyatı olabilir. Cinsel ilişki kaynaklı olarak da gelişen genişleme de bu operasyon ile çözümlenebilmektedir.

Vajinoplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Genital bölge bilindiği üzere tehlikelere açık bir alan ve bu alanların korunması gerekiyor. Vajinoplasti gibi önemli bir operasyon sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi ise kişisel hijyen olacaktır. Vajinoplasti sonrası pansumanlar düzenli yapılmalı ve doktorun vereceği tüm ilaçlar zamanında ve dozajında tüketilmelidir.

Vajina Estetiği Sonrası Ne Zaman Duş Alınır?

Vajina daraltma gibi çeşitli operasyonlar sonrasında duş alma konusu hastaların en çok merak ettiği konulardan birisidir. Vajinoplastiden sonra duş içinse 1-2 gün beklenmesi uygundur. Duş için de belirli kurallar vardır. Vajinal duş asla yapılmamalı ve küvette yatılmamalıdır. İlk birkaç gün sıcak su teması çok önerilmez. Ayakta bir süre yıkanma pozisyonuna devam edilmeli ve ancak bir aylık bir süre sonra doktor onayından sonra jakuzi, küvet gibi tercihlerinize göre duş almaya devam edebilirsiniz.

Vajina Daraltma Estetiği Yaptırdıktan Cinsel İlişkide Ne Zaman Bulunabilirim?

Vajinadaki genişlemeyi veya diğer sorunları ortadan kaldırmayı amaçlayarak yapılan vajinoplasti ameliyatında belirli bir süre cinsel diyet uygulanır. 1,5 ay vajinanın yenilenmesi ve ameliyatın etkisinin ortaya çıkması için uygun bir süredir. Yine de doktorunuz size ne zaman ilişkiye gireceğiniz konusunda en doğru bilgiyi verecektir.

Fethiye Vajinoplasti Fiyatları 2024

Fethiye vajinoplasti fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Doktora Sorun!
Call Now Button