Lazerle Leke Ve Çatlak Tedavisi Fethiye, Muğla, Marmaris

Lazerle leke ve çatlak tedavisi Fethiye, cilt yüzeyinde güneş maruziyeti gibi nedenlerden oluşan lekeleri veya kilo kaybı gibi nedenlerden gelişen çatlakları gidermek için yapılan uygulamadır. Yazımızın devamında ‘’Lazerle leke ve çatlak tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle leke ve çatlak tedavisi ne kadar sürer?’’ ve ‘’Lazerle leke ve çatlak tedavisi neden yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Fethiye lazerle leke ve çatlak tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Lazerle Leke Ve Çatlak Tedavisi Nedir?

Lazerle leke ve çatlak tedavisi, cildin kendini onarma mekanizmalarını aktifleştirmek; böylece bireyin çatlaklardan ve lekelerden kurtulmasını sağlamak için yapılan uygulamadır. Lazer uygulamaları, cildin ihtiyaç duyduğu elastinin ve kolajenin sentezlenme hızını arttırırlar. Bu da cildin hızlı bir şekilde iyileşmesine ve kendini yenilemesine yardımcı olur. Böylece lekeler, çatlaklar ve izler ortadan kaldırılabilir. Bu uygulama, lazer tedavileri üzerine öğrenim almış olan kadın doğum uzmanları tarafından yapılabilir.

Lazerle Leke Ve Çatlak Tedavisi Neden Yapılır?

Lazerle leke ve çatlak tedavisi, cilt yüzeyinde meydana gelen lekeleri ve cilt çatlaklarını ortadan kaldırmak için yapılmaktadır. Cilt lekeler, güneş maruziyeti ve genetik etmenler gibi sebeplerden meydana gelebilirler. Cilt çatlakları ise genellikle doğumlar veya yüksek miktarda kilo verimi sonucu ortaya çıkarlar. Her iki estetik problem de lazerle leke ve çatlak tedavisi sayesinde giderilebilir.

Lazerle Leke Ve Çatlak Tedavisi Kimlere Yapılır?

Lazerle leke ve çatlak tedavisi, hem erkeklere hem de kadınlara yapılabilir. Bununla birlikte özellikle de yüksek miktarda, ani bir şekilde kilo veren bireylere, çatlaklarından kurtulabilmeleri için özel olarak tavsiye edilir. Aynı şekilde cilt tipi nedeniyle yoğun ve fazla sayıda cilt lekelerine sahip olan bireylere de tavsiye edilmektedir.

Lazerle Leke Ve Çatlak Tedavisi Avantajları Nelerdir?

Lazerle leke ve çatlak tedavisinin avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Kısa süren bir uygulamadır.
  • Cerrahisiz yapıldığı için birey hızlı bir şekilde iyileşir, iyileşme sürecinde yaşamını sınırlandırmasına gerek kalmaz. İş hayatına ve sosyal hayatına devam edebilir.
  • Yan etkileri ve komplikasyonları son derece sınırlıdır.
  • Ağrısız bir şekilde yapılmaktadır.
  • Cerrahi kesi olmadığı için dikiş işlemlerine de gerek kalmaz. Dolayısıyla da uygulama bölgesinde dikiş izi kalmaz.

Lazerle leke ve çatlak tedavisinin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

Lazerle Leke Ve Çatlak Tedavisi Riskli Mi?

Lazerle leke ve çatlak tedavisi riskli veya tehlikeli bir uygulama değildir. Ancak tüm tıbbi uygulamalar gibi bu uygulamanın da bazı yan etkileri yani komplikasyonları vardır. Bu komplikasyonlar arasında en yaygın olanı, hedef bölgede geçici kızarıklıklar oluşmasıdır. Ancak bu tedavi sırasında, cerrahi işlemler ve anestezi uygulamaları gerçekleştirilmediği için ciddi komplikasyonlar ortaya çıkmamaktadır.

Lazerle Leke Ve Çatlak Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Lazerle leke ve çatlak tedavisinin süresi, uygulama bölgesinin büyüklüğüne ve bölgedeki estetik problemin ilerleme durumuna göre değişiklik gösterebilir. Ancak genelde lazerle leke ve çatlak tedavisi yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamlanmış olur. Bu uygulama da diğer lazer tedavileri gibi seanslar halinde yapılmaktadır. Lazerle leke ve çatlak tedavisi genellikle 4 ila 6 seansta yapılır. Her seansın arasında 3 ila 4 haftalık bir süre bulunur. Doktorunuz, ihtiyaçlarınız doğrultusunda seans sayısını azaltabilir veya arttırabilir.

Lazerle Leke Ve Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle leke ve çatlak tedavisi son derece konforlu bir uygulamadır. Bu uygulamanın ilk aşaması, bölgenin tedaviye hazırlanması ile geçer. Bahsi geçen hazırlık sürecinde ilk olarak tedavinin yapılacağı bölgeye topikal anestezi kremi sürülür. Bu kremin lokal anestezik bir etkisi vardır. Yani oluşabilecek küçük ağrı ve rahatsızlık hislerini giderir. Hazırlık aşamasının son bulması ile birlikte doktor, lazer cihazını ayarlar ve özel bir prob kullanarak hedef bölgeye lazer atışları yapar. Böylece lazerle leke ve çatlak tedavisi başarılı bir şekilde tamamlanmış olur.

Lazerle Leke Ve Çatlak Tedavisi Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Lazerle leke ve çatlak tedavisi sonrasında, uygulamayı yaptıran bireyler ufak bir dinlenme sürecinin ardından evlerine dönebilirler. Tedavi sonrasında, uygulamanın yapıldığı bölgede hafif bir kızarıklık ve şişlik görülebilir. Bununla birlikte bahsi geçen yan etkiler kalıcı değildir, hatta çoğu zaman 2 güne kalmadan tamamen geçmiş olurlar. Lazerle leke ve çatlak tedavisi sonrasında özel bir krem veya ilaç kullanmaya gerek yoktur. Hastalar uygulamanın yapıldığı gün gündelik yaşamlarına devam edebilirler. Yine de bu süreçte tedavinin uygulandığı bölgeyi güneş ışınlarından korumaları gerekir. Aynı şekilde mümkün mertebe birkaç gün kadar bahsi geçen bölgeye su temas ettirmemelidirler.

Fethiye Lazerle Leke Ve Çatlak Tedavisi Fiyatları 2024

Fethiye lazerle leke ve çatlak tedavisi fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Doktora Sorun!
Call Now Button