Labioplasti Fethiye, Muğla, Marmaris

Labioplasti Fethiye, iç vajinal dudakları küçültmek, iç vajinal dudaklardaki deri sarkmasını ortadan kaldırmak ve vulvaya çekici bir görünüm kazandırmak için yapılan uygulamadır. Geçmişten günümüze kadınlar güzel olma ve güzel olarak kalmaya devam etme konusunda birçok yöntemi denemiş ve çok çeşitli ameliyatları kabul etmiştir. Yüz güzelliği ve vücut güzelliğinin haricinde genital bölgedeki estetik güzelliği de kadınların en çok önemsediği konulardan birisidir. Cinsel yaşantının öneminin artması ve kadının daha da özgürleşmesine bağlı olarak toplumsal değerler ışığında genital bölge estetiği giderek yaygınlaşmaktadır. 

Eşler arasında anlaşmazlıklara ve soğukluklara neden olabilen genital bölgedeki işlevsel ve görüntü problemleri ise vajinal estetik uygulamaları ile çözümlenebilmektedir. Labioplasti de vajinal estetik uygulamalarından birisi olup hem genç kızları hem de evli hanımları rahatsız eden bir durumdur. Evli kadınları cinsellikten soğutan genç kızları ise evlenmekten vazgeçirecek seviyelerde rahatsız eden labioplasti operasyonunda dudakların sarkıklığı düzeltilir ve normal seviyelere getirilir. Yazımızın devamında ‘’Labioplasti nasıl yapılır?’’, ‘’Labioplasti ne kadar sürer?’’ ve ‘’Labioplastinin faydaları nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Fethiye labioplasti uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Labioplasti Nedir?

Labium minus denilen durum iç dudaklarda var olan şekil bozukluklarıdır. Doğuştan veya çoklu doğumların yarattığı travmalara bağlı olarak gelişen labium minus problemi çözümü olan bir durumdur. Labioplasti adı verilen genital organdaki iç dudakların düzeltilmesi ameliyatı estetik ameliyatlar listesinde yer almaktadır. Cerrahi girişimle çözüme kavuşturulan labium minus iç dudak sarkmaları kalıcı olarak çözümdür.

İç Dudak Sarkması Nedir?

Labioplasti ameliyatı teorik olarak ismi çok duyulmayan ancak kadınlar tarafından sıkça başvurulan bir ameliyat çeşididir. Birçok genç kız ve kadının sıkıntısı haline gelen iç dudak sarkması evliliklerin sonlanmasına neden olabilmektedir.  Uygulaması ve sonrasındaki iyileşme sürecinin çok kolay olduğu iç dudak sarkması ameliyatı %100 kalıcı bir çözüm sunmaktadır. İç dudak sarkması sebebiyle enfeksiyonlar sıklıkla daha fazla görülür ve devamlı idrar hissi şikayeti hastadan alınır. Bu bölgeye ait estetik problemlerden birisi olan iç dudak sarkması da bu şikâyetlere sebep olabilmektedir. Pantolon giymeyi hatta külot, mayo, bikini ve tayt giymeyi zehir haline getiren iç dudaklarda sürekli tahriş, kabarıklık, kaşıntı, koku ve mantar görülebilir. Çünkü o bölgede sürekli sürtünmenin olması elbette istenmeyen durumları ve hijyen problemlerini ve ağrılı ilişkiyi de beraberinde getirebiliyor. Bu sadece fizyolojik anlamda yarattığı rahatsızlıklardan sadece birisi. Psikolojik yönünden de bu rahatsızlığa baktığımızda iç dudaklardaki şekil bozukluğunun yarattığı kişide özgüven kaybı, evlenme korkusu ya da ilişki sancısı ve cinsellikten soğuma gibi durumlar yaratabiliyor. Bu nedenle labioplasti ameliyatı bireyi hem fizyolojik hem de psikolojik anlamda rahatlatacak kalıcı genital estetik ameliyatlardan birisidir.

Bazen iç dudaklardaki boyut farklılıkları her kadını rahatsız etmemekte ancak farklı açılardan rahatsız etmektedir. Örneğin, yüzmeyi çok seven bir yüzücü sırf bu sebepten ötürü özel mayo ile yüzmekte veya yüzmeyi bırakabilmektedir. Bu tarz hastalarımızla sık sık karşılaşıyor ve bu konunun çözümü hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz. Labioplasti ile kısa sürede genital bölgenizdeki problemden kurtulabilir ve hayata yeniden başlayabilirsiniz.  Labioplasti için doktorunuza başvurarak ön muayene ardından ameliyata karar verebilir ve yaşadığınız sorunlara “artık yeter” diyebilirsiniz.

Labioplasti Neden Yapılır?

Küçük dudakların çok büyük olması genetik bir faktörle ortaya çıkabilir. Genetik yapının doğrudan etkin olduğu genital bölgedeki bu şekil bozukluğu sorunun varlığı birçok kadının özgüvenini yitirmesine sebep olabilmektedir. Türkiye’de oldukça yaygın olan bu durum haliyle nesilden nesile aktarılıyor. Tahrişlere ve daha sonra enfeksiyona neden olabilen küçük dudakların büyüklüğü durumu çocukluktan itibaren fark edilmektedir. Enfeksiyon ve genital bölgeden kaynaklanan hastalıkların da sürekli tekrarlanması hastaların artık kesin çözüme istemesine neden olabilmektedir.

Küçük dudakların sarkması da ameliyatı gerektiren durumlardandır. Esmer bayanlarda labium parçası koyu bir renk aldığında bu durum oldukça rahatsız edici olabilir. Görsel estetiği bozan bu durumda ise labioplasti operasyonu gerekli haline gelmektedir.

Küçük dudaklar arasında büyüklük farkı ve orantısızlık ta estetik kaygıyı arttırır. Dudaklarda boyut farklılığı sık rastlanılan bir durum olup bölgeyi tahrişe açık hale getirir. Doğum, kilo alıp verme gibi faktörler sebebiyle labioplasti kesin çözüm olarak tarafından doktorlar tarafından önerilir.

İç Genital Dudaklarda Büyüklük ve Sarkma Kimlerde Görülür?

Genetik bir durum olarak karşımıza çıkan iç genital dudaklarda farklı nedenlere bağlı olarak büyüklük ve sarkma görülür. Zayıf kişilerde daha sık olarak görülen iç genital dudak büyüklüğü ve sarkması daha da belirginleşir. Aynı zamanda çok fazla kilo veren bayanlarda iç genital dudaklardaki yağlarda gittiğinden bu bölgede sarkma olması çok normaldir. Aynı zamanda genital bölgedeki kas zayıflaması da buna yardımcı bir etken olarak sayılabilir.

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi altında 60 dakika gibi kısa bir sürede yapılan bir ameliyat olan lapioplasti ameliyatı istenirse genel anestezide de uygulanır. Kan tutan ya da korkan hastalarda genel anesteziye başvurmak çok daha konforlu olacaktır. Hastane ortamında yapılacak bu cerrahi ameliyat için 1 gece kalmanız istenecektir. Eriyen dikişlerle yapılan ameliyatınızda uzun süreli yatışlara gerek olmayacaktır. İşlemde dikkat edilmesi gereken tek kural ise adet olunmaması gerekir. Adet döneminiz yakında ya âdeti ya da ameliyatı ertelemeniz gerekecektir. Çünkü, enfeksiyona açık hale gelen vulvaya cerrahi müdahale yapmak çok mantıklı olmayacaktır.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası Neler Yapmalı?

  • Labioplasti ameliyatı sonrasında ameliyata göre doktorunuz yapmamız gerekenleri ya da yapmamanız gerekenleri belirtecektir. Taburcu olduktan sonra tekrar dikiş aldırmaya gitmeye gerek yok zira dikişler ise 10 günde kendiliğinden düşecektir.
  • Tuvalet temizliğine dikkat edilmesi gerekir ve bu tuvalet temizliğinde asla arkadan öne silinme olmamalıdır.
  • 10 gün boyunca küvette yatmanız yasaklanır ve o bölgede enfeksiyona neden olabilecek derecede duş almak yani kısacası ıslanmak da engellenmelidir.
  • İlk birkaç gün sıcak su ile temastan kaçınılmalıdır.
  • Hamam havuz gibi alanlar ise 15 gün boyunca katiyen kullanılmamalıdır. Nemlenmenin olduğu bu alanlarda ise enfeksiyon kapma olasılığınız yüksek olacağı için uzun bir süre bu alanlara girmemeniz önerilir.
  • Ameliyat sonrasında kanama yine olabilir ancak bu kanamayı kesmek için ilaç almamalısınız. Doktorunuzun verdiği ilaçlar haricinde asla bir ilaca başvurmamalısınız.

İç Dudak Sarkması Ameliyatı Sonrası Bölgede His Kaybı Olur Mu?

Bu soru labioplasti yaptırmayı düşünen her hastamızın ortak kaygısı diyebiliriz. Klitoris üzerindeki deriye işlem yapılsa  (klitoral hodoplasti) bile tecrübeli ellerde labioplasti yani iç dudak sarkması ameliyatında işleme aldığımız noktada bir his kaybı olmayacaktır.

Fethiye Labioplasti Fiyatları 2024

Fethiye labioplasti fiyatları, uygulamanın detaylarına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. 

Doktora Sorun!
Call Now Button