İp Askı Uygulamaları Fethiye, Muğla, Marmaris

İp askı uygulamaları Fethiye, vajinal mukozanın toparlanması ve sarkmaların giderilmesi için yapılan ameliyatsız estetik uygulamalarıdır. İp askı uygulamaları özellikle de ameliyatsız vajinal sıkılaştırma uygulamalarında yaygın bir şekilde tercih edilirler. Yazımızın devamında ‘’İp askı uygulamaları nasıl yapılır?’’, ‘’İp askı uygulamaları ne kadar sürer?’’ ve ‘’İp askı uygulamaları neden yapılır’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Fethiye ip askı uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

İp Askı Uygulamaları Nedir?

İp askı uygulamaları, vajinal mukoza altındaki sarkmış olan dokuları toparlamak, vajinanın sıkı, genç ve diri bir görünüm kazanmasını sağlamak amacıyla yapılan ameliyatsız genital estetik uygulamalardır. Bu uygulamalar sayesinde herhangi bir cerrahi işleme başvurmadan vajinal daraltma ve sıkılaştırma yapmak mümkün olmaktadır.

İp Askı Uygulamaları Neden Yapılır?

İp askı uygulamaları, vajinal mukoza altı dokuları desteklemek ve vajinal sarkmaları gidermek ve vajinal sıkılaşma ve daralma elde edilmesi amacıyla yapılmaktadır. İp askı, halk arasında iple askılama gibi isimlerle de bilinir. Bu uygulamanın asıl amacı vajina gibi önemli bölgelerde genç, sıkılaşmış ve çekici bir görünüm meydana getirmektedir.

İp Askı Uygulamaları Kimlere Yapılır?

İp askı uygulamaları, özellikle de vajina genişlemesi ve vajen bölgesinde sarkma sorunu olan ancak ameliyat için vakti olmayan bireylere önerilir. Aynı şekilde ameliyat için sağlık durumu uygun olmayan hastalara da vajinal gençleştirme kapsamında ameliyatsız ip askı uygulamaları tavsiye edilmektedir.

İp Askı Uygulamaları Avantajları ve Faydaları Nelerdir?

İp askı uygulamalarının avantajları ve faydaları şunlardır:

  • Cerrahi işlemler içermez.
  • Dikiş izi kalmaz.
  • Genel anestezisiz yapıldığı için riskleri daha azdır.
  • Hızlı bir şekilde tamamlanır.
  • Vajenin dinç, sıkılaşmış ve canlı görünmesine yardımcı olur.
  • İyileşme süreci oldukça konforlu ve hızlıdır.
  • Gerektiğinde yeniden yapılabilir.
  • Komplikasyonları son derece azdır.
  • Uygulamadan hemen sonra günlük yaşama dönülebilir.

İp askının avantajları bu şekilde sıralanabilir.

İp Askı Uygulamaları Riskli Mi?

İp askı uygulaması genel olarak tehlikeli bir işlem değildir. Cerrahi ile yapılmadığı için ve genel anestezi gerektirmediği için komplikasyonları oldukça azdır. Bu uygulamaya bağlı olarak vajen mukoza bölgesinde hafif kızarıklıklar ve şişlikler görülebilir. Bunlar kendiliğinden geçerler. Bahsi geçen yan etkiler hakkında, yazımızın devamında detaylı bir bilgilendirmede bulunacağız.

İp Askı Uygulamaları Kalıcı Mı?

İp askı uygulamalarının meydana getirdiği genç ve sıkı görünüm uzun süre kalıcılık gösterir. Bu süre, bireyin vajenin yapısına ve kullanılan ipin malzemesine göre değişiklik gösterebilir. Aynı şekilde uygulama sonrasında hedef bölgenin bakımına ne kadar dikkat edildiği de bu faktörler arasında yer alır. İsteyen bireyler bahsi geçen sürenin ardından ip askı uygulamasını tekrar yaptırabilirler. Böylece elde edilen kazanımların daha uzun süre boyunca korunmasını sağlayabilirler.

İp Askı Uygulamaları Ne Kadar Sürer?

İp askı uygulamaları genellikle 30 dakika içerisinde tamamen bitmiş olur. Bununla birlikte uygulamanın süresini etkileyen bazı faktörler vardır. Bu faktörlerin başında ise ip askı uygulamasının vajinal hangi bölgeye yapılacağı ve bu bölgedeki doku sarkmasının şiddeti yer alır. Aynı şekilde birden fazla bölgeye ip askı uygulaması yapılacaksa da uygulamanın süresi bir miktar artış gösterebilir. Doktorunuz ip askı uygulamasının süresi hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

İp Askı Uygulamaları Nasıl Yapılır?

İp askı uygulamaları, lokal, sedasyon ve genel anestezi altında yapılabilir. Böylece ağrısız ve rahatsızlık hissine yol açmadan tamamlanırlar. Uygulamanın ilk aşamasında hasta, yapılacak olan işlemler hakkında bilgilendirilir. Daha sonra ise uygulama bölgesi özel bir solüsyon ile temizlenir. Lokal anestezi işleminin yapılması ile birlikte hazırlık aşaması tamamlanmış olur. Uygulamanın ikinci aşamasında ise özel, ince yapılı askı özelliği olan ipler ile vajinal mukoza altına giriş yapılır. Daha sonra ise bu ipler kullanılarak vajinal dokular gerdirilir, kaldırılır ve sıkılaştırma elde edilmiş olur. Böylece hedef vajinal bölgedeki sarkmalar da başarılı bir şekilde ortadan kaldırılmış olur.

İp Askı Uygulamaları Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

İp askı uygulamaları sonrası birey evine dönebilir veya günlük hayatına devam edebilir. Uygulama sonrasında hedef vajinal bölgeye bir gün kadar su temas ettirilmemelidir. Bununla birlikte ip askı uygulamasının yapıldığı bölge 1 ay ovuşturulmamalı ve bölgeye masaj yapılmamalıdır. Uygulama sonrasında vajen mukoza yüzeyinde hafif bir kızarıklık ortaya çıkabilir. Bu gibi geçici şikayetler, herhangi bir ilaç veya krem kullanımına gerek kalmadan birkaç gün içinde kendiliğinden kaybolacaktır.

Fethiye İp Askı Uygulamaları Fiyatları 2024

Fethiye ip askı uygulamaları fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Doktora Sorun!
Call Now Button