Lazerle Genital Beyazlatma Fethiye, Muğla, Marmaris

Lazerle genital beyazlatma Fethiye, genital bölgedeki cilt dokusunda yoğunlaşan pigmentleri yok etmek ve bölgenin rengini açmak için yapılan lazer uygulamasıdır. Bu uygulama genital bölgenin çevresine, güvenli bir şekilde yapılabilir. Yazımızın devamında ‘’Lazerle genital beyazlatma ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle genital beyazlatma nasıl yapılır?’’ ve ‘’Lazerle genital beyazlatma neden yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Fethiye lazerle genital beyazlatma hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Lazerle Genital Beyazlatma Nedir?

Lazerle genital beyazlatma, anüs, perine ve vajina bölgesindeki kararmaları gidermek için yapılan, ameliyatsız genital estetik uygulamasıdır. Günümüzde lazer tedavileri, genital estetik alanında yaygın bir şekilde tercih edilir hale gelmiştir. Bunun en önemli nedeni de uygulamaların modern, ağrısız, hızlı ve görece daha hesaplı olmasıdır. Lazerle genital beyazlatma işlemi de genital bölgenin doğal bir renk kazanmasına yardımcı olan bir lazer tedavisidir.

Lazerle Genital Beyazlatma Neden Yapılır?

Lazerle genital beyazlatma işleminin iki temel amacı vardır. Bu amaçlardan ilki bölgede kararmaya yol açan renk pigmentlerini yok etmektir. Bu renk pigmentleri özellikle ağda benzeri mikro travmalar gibi çeşitli nedenlerden artışa geçebilir ve bölgenin doğal rengini kaybetmesine neden olabilirler. Lazer tedavisi sayesinde bahsi geçen pigmentlerin yoğunluğu azaltılabilir. Uygulamanın ikinci amacı ise bölgedeki cilt dokusunun kendisini yenilemesini sağlamaktır.

Lazerle Genital Beyazlatma Ağrılı Mı?

Lazerle genital beyazlatma işlemi genel olarak ağrısız bir uygulamadır. Bu uygulama sırasında cilde gönderilen lazer ışınları, cildin yalnızca ilgili katmanını etkilerler. Daha derindeki dokulara veya sinir hücreleri gibi önemli yapılara zarar vermezler. Bu yüzden de hastalar tedavi sırasında yalnızca hafif bir ısı artışı hissederler. Yine de ağrı eşiği düşük olan bireyler için doktor, uygulama öncesinde genital bölgenin ilgili noktalarına ağrı kesici krem sürer. Bu da hastanın uygulamayı daha rahat ve konforlu bir şekilde geçirmesini sağlar.

Lazerle Genital Beyazlatma Riskli Mi?

Lazerle genital beyazlatma işlemi genel olarak riskli olmayan bir işlemdir. Bu işlemin bazı hafif komplikasyonları mevcuttur. Bahsi geçen komplikasyonlar arasında lazer ışınlarına bağlı olarak bölgedeki cilt dokusunda hafif kızarıklar meydana gelmesi yer alır. Ancak diğer lazer uygulamalarında da olduğu gibi bu kızarıklıklar, çoğu zaman birkaç gün sonra ortadan kaybolmuş olur. Özellikle de tedaviden sonraki birkaç gün içerisinde bölgenin rengi açılır ve cilt doğal bir renk dengesi edinmiş olur. Esmer tenli hastalarda ise lazer yerine başka peeling metodları seçilmelidir.

Lazerle Genital Beyazlatma Ne Kadar Sürer?

Lazerle genital beyazlatma uygulaması son derece hızlı bir uygulamadır. Çoğu zaman bu uygulamanın tek seansı 15 ila 20 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Ancak elbette, tüm lazer uygulamalarında olduğu lazerle genital beyazlatma işleminin süresini de etkileyen bazı etmenler vardır. Bu etmenlerin başında hedef bölgenin genişliği gelir. Aynı şekilde hedef bölgedeki kararmanın şiddeti de tedavinin süresini etkileyebilir. Lazerle genital beyazlatma işlemi bireyin ihtiyaçlarına ve taleplerine göre 1’den fazla seans ile yapılabilir. Doktorunuz konu hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

Lazerle Genital Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Lazerle genital beyazlatma işlemi, günümüzde genital bölgenin beyazlatılması amacıyla kullanılan en yaygın uygulamadır. Bu uygulamanın iki aşaması bulunmaktadır. Bu aşamalardan ilkinde bireyin genital bölgesinin çevresine topikal anestezi etkili özel bir krem sürülmektedir. Bu kremin etkileri başlar başlamaz ise uygulamanın ikinci kısmına geçilmektedir. Uygulamanın ikinci kısmında doktor, lazer cihazını kullanarak bölgedeki cilt dokusuna lazer ışınları göndermektedir. Bahsi geçen lazer ışınları ciltte bulunan fazla renk pigmentlerini yok etmektedir. Aynı şekilde bölgedeki cilt dokusunun gençleşme ve yenilenme mekanizmalarını aktifleştirmektedir. Böylece hem bölgedeki kararma giderilmektedir hem de bölgedeki cilt dokusunun kendisini yenilemesine fırsat tanınmaktadır. Lazerle genital beyazlatma sonrasında hastanede veya muayenehanede kalmaya gerek yoktur. Eve dönülebilir veya günlük yaşama devam edilebilir. Yine de iyileşme tamamlana kadar doktor tarafından verilen öneriler göz önünde bulundurulmalıdır.

Lazerle Genital Beyazlatma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lazerle genital beyazlatma sonrası şu gibi noktalara dikkat edilmesi tavsiye edilir:

  • Birkaç gün boyunca hedef bölgeye su temas ettirilmemeli.
  • Genital bölge solaryum ışınlarından ve güneş ışınlarından korunmalı.
  • Bölgenin tahriş olmasına neden olabilecek davranışlardan kaçınılmalı.
  • Bakım amaçlı kozmetik ürünlerin kullanımına bir süre ara verilmeli.
  • Birkaç gün boyunca cinsel ilişkide bulunulmamalı.

Lazerle genital beyazlatma sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir.

Fethiye Lazerle Genital Beyazlatma Fiyatları 2024

Fethiye lazerle genital beyazlatma fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Doktora Sorun!
Call Now Button