Cinsel Problemler ve Danışmanlık Fethiye, Muğla, Marmaris

Cinsel problemler ve danışmanlık Fethiye, cinsel işlev bozukluğu olarak da bilinen cinsel problemleri tespit etmek, nedenlerini değerlendirmek ve bu problemleri ortadan kaldırmak için yapılan danışmanlık hizmetidir. Yazımızın devamında ‘’Cinsel işlev bozuklukları nedir?’’, ‘’Cinsel işlev bozuklukları neden olur?’’, ‘’Cinsel işlev problemleri nasıl tedavi edilir?’’ ve ‘’Cinsel problemlerde danışmanlığın önemi nedir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Fethiye cinsel problemler ve danışmanlık hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Cinsel Problemler Nedir?

Cinsel problemler, cinsel işlev bozukluğu olarak da bilinen problemlerdir. Bu problemler arasında orgazm olamama, vajinismus, cinsel isteksizlik ve vajinal kuruluk gibi sorunlar yer alır. Bahsi geçen sorunlar bireyin cinsel yaşamını son derece kötü şekilde etkileyebilir. Bu yüzden ihmal edilmemeleri gerekir.

Kadınlarda Cinsel Problemler Neden Olur?

Kadınlarda cinsel problemler birden fazla etmen nedeniyle meydana gelebilir. Bu etmenler genel olarak beş kategori altında değerlendirilirler. Bunlardan ilki fiziksel etmenlerdir ve bireyin sahip olduğu hormon bozukluğu, kadın hastalıkları vb. durumlar bu kategoride yer alır. İkinci psikolojik etmenlerdir. Anksiyete bozuklukları ve depresyon gibi hastalıklar bu kategoride yer alır. Üçüncüsü sosyokültürel etmenlerdir. Bu etmenler arasında kapalı bir toplumda yetişmek, cinsellik hakkında yanlış inanışlara sahip olmak gibi etmenler bulunur. Dördüncüsü çevresel etkenlerdir. Çevresel etkenler arasında kullanılan ilaçlar ve hava değişimi gibi faktörler bulunur. Beşincisi ve sonuncusu ise bireyin partneri ile yaşadığı ilişki sorunlarıdır.

Cinsel Problem Belirtileri Nelerdir?

Cinsel problemlerin yol açtığı şikayetler şunlardır:

  • Orgazm olamamak.
  • Cinsel isteksizlik.
  • Vajinal kuruluk.
  • Cinsel ilişkiye girememek.
  • Cinsel ilişki sırasında fazla kasılmak.
  • Cinsel ilişkinin ağrılı olması.
  • Cinsel ilişki sırasında haz alamamak.
  • Cinsel ilişki sırasında yoğun bir korku ve kaygı hissi duymak.

Cinsel problemler bu gibi şikayetlere neden olabilir.

Cinsel Problemler Kendi Kendine Geçer Mi?

Bazı cinsel problemler dönemsel olarak ortaya çıkarlar. Yani geçicidirler. Bazen haftalar içerisinde bazen aylar içerisinde bazen ise yıllar içerisinde geçebilirler. Ancak eğer bu problemler bir aydan fazladır bireyin yaşamını olumsuz etkiliyorsa uzmanlar, mutlaka bu bireylere bir kadın doğum doktoru ile görüşmelerini önerirler.

Cinsel Problemlerde Danışmanlığın Önemi Nedir?

Cinsel problemlerde danışmanlık hizmeti, problemin nedenin araştırılması ve problemin ortadan kaldırılması için son derece kritik bir öneme sahiptir. Cinsel problemler, çok farklı nedenlerden ortaya çıkabilirler. Ortaya çıkma nedenlerine göre de bireyin cinsel hayatını ciddi ölçüde olumsuz etkileyebilirler. Elbette bireyin cinsel yaşamı olumsuz etkilendiğinde, bireyin partnerinin cinsel yaşamı da olumsuz etkilenir. Bu da sonu gelmeyen ilişki problemlerine ve dolayısıyla da farklı cinsel problemlere neden olabilir. Cinsel problemlerde danışmanlık hizmeti sayesinde böyle bir döngüye girilmeden önce olaya müdahale edilebilir.

Cinsel Problemlerde Danışmanlık Ne Kadar Sürer?

Cinsel problemlerde danışmanlık hizmetinin süresi, sahip olunan cinsel problemin veya problemlerin türüne göre değişiklik gösterebilir. Her bir cinsel problem, kendine özel yaklaşımlar ve uygulamalar gerektirir. Bu yüzden de danışmanlık hizmetinin süresinde değişimler meydana gelebilir. Doktorunuz size özel bir tedavi ve uygulama planı hazırladıktan sonra cinsel problemlerde danışmanlık hizmetinin süresi hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

Cinsel Problemlerde Danışmanlık Nasıl Yapılır?

Cinsel problemlerde danışmanlık hizmeti, farklı uygulamalardan faydalanılarak verilebilir. Bu uygulamaların başında ilk olarak çeşitli tanısal işlemler yer alır. Doktor, hastanın sahip olduğu şikayetlerin fiziksel bir hastalıktan mı yoksa psikolojik bir durumdan mı çıktığı üzerine araştırma yapar. Eğer fiziksel bir hastalık mevcutsa bu hastalığı ortadan kaldırmaya yönelik medikal ve cerrahi işlemlere başvurur. Cinsel problemler, cinsel konular hakkında sahip olunan yanlış bilgilerden ve inanışlardan da ortaya çıkabilir. Bu yüzden bu süreçte cinsel konular hakkında çiftlere veya tekil şahıslara eğitimler verilebilir. Aynı şekilde çeşitli egzersiz uygulamaları ve kişiye özel programlar ile cinsel problemlerin giderilmesi üzerine çalışılabilir.

Cinsel isteksizlik, orgazm olamama ve vajinal kuruluk gibi cinsel problemler için gerçekleştirilen bazı uygulamalar da vardır. Bu uygulamalar arasında lazerle vajina daraltma, orgazm aşısı (o noktası büyütme) ve G noktası büyütme gibi ameliyatsız genital estetik işlemleri yer almaktadır. Doktor bireyin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda bu uygulamalardan birini veya birden fazlasını tavsiye edebilir.

Fethiye Cinsel Problemler ve Danışmanlık Ücreti 2024

Fethiye cinsel problemler ve danışmanlık ücreti, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Doktora Sorun!
Call Now Button