Genital Estetik Fethiye, Muğla, Marmaris

Genital estetik Fethiye, vajinadaki ve vulva çevresindeki estetik sorunların giderilmesi için yapılan operasyonlardır. Günümüzde kadınların birçok argüman sebebiyle başvurduğu kozmetik jinekoloji yöntemlerine genel olarak vajina estetiği ya da genital estetik diyoruz. Son yıllarda popülerliği gitgide artan genital bölge estetiği, birçok kadının kendinde beğenmediği ya da cinsel hayatını olumsuz yönde etkileyen durumları düzeltmeyi kapsıyor. Vajina bölgesinde birçok sebepten ötürü meydana gelen değişimlere müdahale etmek veya değiştirmek için jinekoloji uzmanlarına başvuran kadınlar sıklıkla doğum sonrasında kalıcı esnemelerden şikâyetçi. Filkulağı şeklinde de ifade edilebilen labium minora (küçük dudaklar) asimetrisi de 20-50 yaş arasındaki kadınların en çok rahatsız olduğu konulardan birisi. Dış görüntüsüne ve güzelliklerine daima önem veren hanımlar iç güzelliklerini de sağlamak amacıyla genital bölge estetik ameliyatı ve uygulamalarına sıcak bakıyor. Psikolojik olarak da olumsuz etkilendikleri bu olguları ortadan kaldırarak mutlu bir şekilde hayatına devam eden hanımlar ise genital estetik konusunda daha çok bilgi sahibi olmak istiyor. Yazımızın devamında ‘’Genital estetik nasıl yapılır?’’, ‘’Genital estetik ne kadar sürer?’’, ‘’Genital estetik kimlere yapılır?’’ ve ‘’Genital estetiğin faydaları nelerdir?’’ gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz. Fethiye genital estetik uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Genital Estetik (Vajina Estetiği) Nedir? Ne İçin Yapılır?

Gerek işlevsel gerekse de görüntü anlamında problem yaşanılan tüm durumlarda genital estetik devreye girmektedir. Jinekoloji ve kadın doğum uzmanlarının yaptığı genital estetik uygulamalarında en yaygın sebep sıklıkla estetik görüntüye ulaşma isteğidir. Bu doğrultuda genital estetik genital bölgede var olan işlevsel ya da estetik olmayan durumların ortadan kaldırılmak amacıyla başvurulan estetik yöntemlerini bünyesinde barındırır.

Genital bölge estetiği genelde eşler arasındaki problemlerin varlığında da başvurulan yöntemlerden birisidir. Doğum sırasında kesiler (epizyotomi) sonrasında nedbe dokusu geliştiğinde cinsellikte tatmin olma duygusu olumsuz etkilenebilir. Bundan dolayı da kadın ilişkide ağrı duyabilir ve eşler arasında soğukluk yaşanabilir. Bu nedenle genital bölge estetiği gerek görüntü anlamında kadınları rahatlatırken işlevsel bozuklukları da düzeltmeye olanak sağlar.

İç dudaklarında büyüklüğü kadınların kendilerini kötü hissetmelerine neden olabilmekte ve karşı cinsten uzak durabilmektelerdir. Ergenlik öncesi ve sonrasında şekillenen cinsel organlarda ortaya çıkan bu durumda genital estetiğin çözümlediği alanlardandır.

Genital Estetik Nedir?

Doğum sonrası oluşan esneme ve deri sarkmalarını vajinal sarkma, genişleme hissi, rahim sarkması olabilir. Vajinoplasti-vajen daraltılması, sisto-rektosel onarımı, laparoskopik sakrokolpopeksi gibi tedavi seçenekleri mevcuttur.  Büyük dudaklar, labia minora yani doğuştan küçük dudak asimetrisi ve fil dudağı diye adlandırılan vajina bölgesindeki anormallikler hijyen problemleri, koku, bikini, mayo, tayt giymede zorluk, ağrılı ilişki gibi sorunlara neden olmanın yanında kadınlarda psikolojiyi ve gendine özgüveni de olumsuz etkilemektedir. Labioplasti-iç dudak estetiği, kliteral hodoplasti ve frenuloplasti kombine tedavileri kişiye özel planlanabilir. Büyük dudak büyüklüğü ve küçüklüğü için ise labial liposuction veya labial lipofilling seçenekleri de mevcuttur. Özellikle zorlu geçen ve travmatik etkiler yaratan doğumlardan sonra oluşan izler ve epizyotomi diye adlandırılan doğum sırasındaki kesilerin sonrası oluşan  skar-nedbe dokusu ile görüntünün bozulmasının haricinde; doğumdan sonraki cinsel birleşmeyi de ağrılı bir hale getirebilir. Epizyotomi skarı tedavisi olan perinoplasti zorlu geçen doğumlardan sonra oluşan dikiş ve kesi izlerinin onarılması işlemidir. Cinsel istek azlığı, orgazm yetersizliği için ise G-spot ve O-spot PRP augmentasyonu seçenekleri mevcuttur.

Genital Bölge Estetik Ameliyatının Uygulama Alanları Nelerdir?

Kadınların birçok sorununa kesin çözüm sunan genital bölge estetiği günümüzde sıkça yapılan uygulamaları içermektedir.

  • İç ve dudak estetiği olan labioplastide
  • G noktasını büyütmede
  • Genişleyen vajinayı darlaştırmak amacıyla yapılan vajinoplastide
  • Vajinal ip askı ile daraltma
  • Klitoris üzerindeki katlantıları düzeltme işleminde (kliteral hodoplasti)
  • Büyük dudaklara dolgu işlemi veya küçültme işleminde (labia majora estetiği)
  • Orgazm fonksiyonlarını sağlamak amaçlı genital bölge, G-spot ve O-spot PRP uygulamasında
  • Pubis tepesi estetiğinde
  • Vajina içi cilt katlantısı oluşturma işleminde vajina estetiği (genital estetik) uygulanır.
  • Lazer ile daraltma, renk açma, kronik vajinitler, kuruluk, menapoz tedavileri

Genital bölge deformiteleri, sarkması, genişliği, dudak büyüklüğü ve orgazm problemleri kadınlarda psikolojik bozukluklara da sebep olabileceği için bu tedavi uygulamaları ile fizyolojik etkilerin yanı sıra ruhsal sorunlar ve özgüven problemlerinin de giderilmesi amaçlanmaktadır. Tabi saydığımız operasyonları daha önceden de geçirmiş olabilirsiniz ve buna bağlı olarak vücudunuz farklı tepkilerle istenmeyen durumların oluşmasına sebep olmuş olabilir. Ya da yanlış müdahale ile istenilen sonucu elde edememiş olabilirsiniz. Bu sorunlar kötü bir görüntünün yanı sıra ağrılı cinsel birlikteliğe neden olacağı için yine vajinal estetik hizmeti altında bunlar giderilebilir.

Genital Estetik Uygulamalarına Genel Bir Bakış

Doğum ve yaşlanmaya bağlı olarak gelişen hormanal değişiklikler kadının yaşam döngüsünü farklı düzeylerde etkileyebilir. İstem dışı idrar kaçırmadan tekrarlayan vajina enfeksiyonlarına kadar çeşitli sağlık sorunlarına sebep olabilen hormonal değişiklikler daima izlenmesi gereken durumlardan birisidir. Vajinal gevşeklik, vajinal kuruluk gibi diğer durumların da varlığı genital estetiğin temel alanı olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Vajinal Sıkılaştırma Uygulaması

Doğum sonrasında ya da cinsellikte alınan hazzın azalmasıyla ortaya çıkan vajina gevşekliği eşler arasında soruna dönüşebilmektedir. Cinsel yaşamın kötüye gitmesine sebep olabilen vajinal genişlik ise genital estetik uygulamalarıyla kısa sürede çözülebilmektedir. Genital estetik müdahaleleriyle vajinada yer alan kolajen yapısı hızlandırılır ve yeniden oluşumu tetiklenir. Vajinal algı sinirlerinde duyarlı olmasını sağlayan genital estetik yöntemi vajina bolluğuna kesin çözüm olarak gösterilebilir.

Vajinal Kuruluk

Vajinada ıslanma problemi görüldüğünde cinsel ilişki ağrılı olabilmektedir. Vajinal kuruluk için birçok tedavi yöntemi bulunsa da genital estetikle de vajinal kuruluğu sona erdirilebilir.

Vajina Enfeksiyonları

Kadınların en hassas bölgesi olan vajina bölgesi yapısı gereği mikroorganizmalara açık bir yapıdır. Vajinal dokuya yerleşen enfeksiyonlar sebebiyle bölgede vajinal kuruluktan başlayarak çeşitli birçok problem görülebilir. Bu nedenle, genital estetik enfeksiyondan mustarip olan kadınlar için ideal bir çözüm yolu olacaktır.

Genital Bölge Beyazlatma

Kadınlar her zaman dış güzelliklerine önem verirler ve en ufak bir akne izini kabul etmedikleri gibi kadınlık organlarındaki renk değişimlerini de asla kabul etmezler. Cinsel yaşantılarını dahi olumsuz etkileyen genital bölgedeki renk değişimleri özgüvenlerini de yitirmelerine sebep olabilmektedir. Gebelik, doğum kontrol hapı, kistik rahatsızlıklar gibi çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişen genital bölge kararmasının çözümü vardır. Kadınlarda sıkça görülen genital bölgenin renk değiştirmesi durumunda melanin pigmenti etkilidir. Genetik yatkınlıkların ve epilasyonun büyük önemde bu renk değişimleri üzerinde etkisi bulunmaktadır. Kadınların oldukça rahatsız olduğu bu durumda genital bölge beyazlatma işlemi yapılmaktadır. Genital estetik ile kolaylıkla yapılabilen bu işlemde PRP’ye başvurulabilir.

Menapoz Sonrasında Yaşanan Sorunlarda Genital Estetikle Çözümlenebilir

Menopoz döneminde hormonlarda büyük değişimler meydana gelir ve bu değişimler sonucunda genital bölge ve organlarda etkilenebilir. Vajinal dokunun incelmesinden kurumasına esnekliğinin azalmasından daha birçok soruna kadar karşılaşabildiğimiz problemler genital estetikle çözümlenmektedir. Vajinal dokuyu yenileyip gençleştirilen uygulamalar ise vajina duvarlarının kalınlaşması ve kayganlaşması yeniden sağlanabilir.

Doğum Sonrası Rehabilitasyon

Doğum bilindiği üzere kadın bedeninde sayısız fizyolojik değişikliğe neden olmaktadır. Doğumdan sonra ise vajina bölgesi oldukça hassas olup birçok tehditte de açıktır. Doğum sonrası bize başvuran hastalarda sıkça rastladığımız sorun ise vajinada kuruluk ve gerginlik hissidir. Yenileme aşamasında olan vulvanın eskiye dönüş süresi uzun olabilir. Pelvik taban direncinin zayıflaması da birçok probleme neden olabileceğinden doğum sonrasında vajinal doku genital estetik uygulamaları ile güçlendirilebilmektedir. Yeniden form kazanan vajina tamamen iyileştirilerek doğum öncesi haline getirilir.

Labioplasti ve Vajinoplasti Nedir?

Son zamanlarda burun estetiği, dudak olduğu gibi operasyonlar oldukça sık şekilde uygulanmaktadır. Bunun dışında kadınlar dış genital bölge estetiklerine de oldukça sıcak bakmakta ve bazı şekil bozukluklarından rahatsız olmaktadır. Şekil bozukluklarından en sık rastlananı ise labioplasti adı verilen iç dudak küçültme ameliyatıdır. İç dudaklar dış dudaklardan dışarı sarkmaya başladığı zaman yapılacak bu operasyon fiziksel görünümü düzeltmenin yanı sıra kadınların psikolojisini de düzeltmektedir. İç dudak sarkması ne gibi durumlara sebep olur derseniz de cinsel birleşme sırasında şiddetli ağrı, hijyen problemleri, koku, dar kıyafetler, mayo giyildiğinde kötü bir görüntü oluşumu gibi sorunlara sebep olmaktadır. Bunlardan kurtulmak isteyen kadınlarda labioplasti Muğla/Fethiye ilçesinde bulunan en mükemmel hizmeti almak için başvurmaktadırlar. Tedavi süreci için şikâyetleri dikkatlice dinlenen hastalar; Labioplasti ameliyatı için genel vajina estetiği konusunda derinlemesine bilgi elde etmektedirler.

Vajinoplasti ise vajina bölgesini daraltma işlemine verilen addır. Aslında bu operasyon rekonstüktif bir işlemdir ve vajina genişliğinden şikâyetçi olan kadınlara uygulanmaktadır. Özellikle art arda doğu yapan kadınlarda meydana gelen bu genişleme kadın ve erkek açısından cinsel yaşamı oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. Yapılan operasyondan sonra ise cinsel yaşam düzene girecek ve gözlenen diğer sorunlar son bulacaktır. Vajinoplasti ile sağlıklı bir tedavi süreci yürütüp şikâyetlerinizden kurtulmanız amaçlanmaktadır. Vajinoplasti fiyatları için bazı durumlarda birden çok operasyon vajina üzerine uygulanabilmektedir. Bu sebeple de en doğru fiyat bilgisini yapılan muayene sonucunda belli olmaktadır.

Labialar (Dudaklar)

Genetik faktörlerin ve doğum sonrasında ortaya çıkan hormonal değişikliklerin etkili olduğu bir alanda vajina dudaklarıdır. Vajinanın fonksiyonu dışında bir yer olan dudaklar genel olarak vajina estetiğini olumlu ya da olumsuz etkilemektedir. Büyük (labia majör, labia minör) dudaklar ve küçük (iç) dudaklarda standartların dışındaki her durum estetik kaygıları arttırabilmektedir. Büyük ve sarkık olan labialar işlevsel anlamda cinsel hayatı olumsuz olarak etkilemese de görüntü anlamında kadınları rahatsız etmektedir. Bu durumun giderilmemesi ve zaman içinde bu durumun daha çok kafaya takılması ise cinsel hayatı olumsuz etkilemekte ve eşler arasında problemlere sebep olabilmektedir. Psikolojik olarak hastanın mutlu ve kendini iyi hissetmesini sağlayan labia genital bölge ameliyatı işlevsel anlamda hiçbir değişikliğe sebep olmaz. Teknik olarak sarkan dudaklar klitorisi örttüğünden orgazmı geciktirmektedir. Çoğu hasta ameliyat olduktan sonra cinsel ilişkiden daha çok zevk aldığını belirtmekte ve aktif bir yaşantısı olduğundan bahsetmektedir. Bunun sebebi ise sarkan labiaların artık klitorisi etkilememesidir. Aynı zamanda sarkan ve büyük dudaklardan kurtulan kadın psikolojik olarak da kendini daha iyi hissettiği için fonksiyon anlamında zevk artışına neden olacak hareket ve düşüncelere sahip olabilir.

Labialarda sadece büyüklük değil aynı zamanda küçüklükte büyük sorunlar teşkil eder. Pubiste ve bacak içlerinin yağlı olması ancak labiaların çok küçük olması yine estetik kaygıları gündeme getirdiğinden labiaların küçük olması da vajinal estetiğin bir alanıdır. Lokal anestezi altında yapılan genital bölge estetiği basit cerrahi işlemlerinden birisi olup kişilerin cinsel hayatını hem işlevsel hem de psikolojik olarak olumlu yönde etkilemektedir.

Labia Minör Sarkması

Büyük ve sarkık iç dudaklar da estetik kaygıları doğurmaktadır. Dış dudakları dahi aşan labia minör sarkması aşağı ve dışarı doğru taşmaktadır. Partnerlerinin vajinasına dokunmasına izin vermeyen kadınların ise sayısı hiç de azımsanacak kadar az değildir ve labia minör sarkması çözümlenebilen bir estetik uygulamadır.

Cinsel yaşantının haricinde de günlük yaşamı olumsuz etkileyen labia minör sarkması genital estetik ile kısa sürede çözümlenebilmektedir. Spor yaparken veya pantolon giyerken aşırı rahatsızlık veren labia minör sarkmaları genel anestezi altında 1 saatte yapılan uygulamalarla düzeltilebilir.

Labia Majör Gevşemesi ve Sarkması

Gevşeyen labia majörler genital bölge estetiğini olumsuz yönde etkilemektedir. Yağa bağlı olarak içleri boşalan labia majörler bir süre sonra gevşer ve sarkar. Bu problemin çözümü ise yağ dokusu transferidir. Genital bölge estetiği uygulamaları arasında yer alan labia majör estetiğinde vücuttan alınan yağlar o bölgeye enjekte edilmekte ve dudaklara şekil verilmektedir.  Buna vajinal lipofilling denilir.

Vulvar Lipoplasti

Vulva alanını oluşturan bölgelerden birisi pubis vajina üstü bölgesidir. Buradaki yağlanmalar ve bacak içlerindeki aşırı yağlanmalar vücutta ve genital bölgede kontur bozukluklarına sebep olmaktadır. Cinsel yaşamı olumsuz olarak etkileyebilen vulvardaki yağlanmalar liposuction uygulamaları ile kısa sürede çözümlenebilir.

Bilindiği üzere karın germe ameliyatlarında liposuction yöntemi uygulanır ve bu bölgelerdeki yağlanma problemleri giderilir. Ancak, genital bölgede var olan yağlanmalar es geçilemez ve bu bölgeler de dâhil edilerek karın germe uygulaması yapılabilir. Vajina estetiği ameliyatlarının da bazı ameliyatlara dâhil olarak yapılmasıyla kombine ameliyatlar sağlanmış olur. Eğer spor yaparken ya da öksürürken istem dışı idrar kaçırma sorununuz varsa bu sorun da bu kombin ameliyatlarla kolaylıkla çözümlenir. Yaşlanmaya ve doğum sayısına bağlı olarak gelişen idrar torbası sarkması da bu kombin ameliyatlar ile düzeltilebilir.

Labioplasti ve Vajinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı genel veya lokal anestezi varlığında yapılmaktadır. Yaklaşık 60 dakika süren bu ameliyat sonrasında kendiliğinden eriyen dikişler atıldığı için sonrasında dikiş alma problemi de oluşmamaktadır. Labioplasti ameliyatı hiçbir şekilde cinsel ilişkiyi olumsuz etkilemez, orgazmı ve gebe kalmaya engel olmaz. Doğum yapma konusunda da herhangi bir sorunla karşılaşmayacağınız bu operasyondan sonra idrarınızı yaparken de yanma hissetmeyeceksiniz.

Vajinoplasti ameliyatında ise kesi yapılmadan sadece vajen bölgesi daraltılmaktadır. Yaklaşık yarım saat süren işlemde vajina içi daraltılır ve dikiş atılır. Ameliyattan 6 hafta sonra gidilen kontrolde eğer doktorunuz uygun görüyorsa sorunsuz bir şekilde cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Kişiler ameliyat sonrasında direkt günlük yaşamlarına da dönebilmektedir.

Genital Estetik Tedavisi Nerede Yapılır?

Vajina estetiği için alanında özelleşmiş alanında uzman ve özel eğitimler almış doktorlar bu konuda hastalara yardımcı olup hizmet verebilmektedirler.

Fethiye Genital Estetik Fiyatları 2024

Fethiye genital estetik fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Doktora Sorun!
Call Now Button