Lazerle Labioplasti Fethiye, Muğla, Marmaris

Lazerle labioplasti Fethiye, iç vajinal dudakların lazer teknolojisi kullanılarak küçültülmesi ve bölgedeki sarkmanın giderilmesi için yapılan uygulamadır. Lazer operasyonları genellikle daha az kanamaya neden olmaları nedeniyle çok daha avantajlı bir seçenek haline gelmişlerdir. Yazımızın devamında ‘’Lazerle labioplasti ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle labioplasti nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle labioplasti sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Lazerle labioplastinin avantajları nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Fethiye lazerle labioplasti hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Lazerle Labioplasti Nedir?

Lazerle labioplasti, halk arasında lazerle iç dudak estetiği gibi isimlerle de bilinen, gelişmiş lazer teknolojilerinden faydalanılarak yapılan operasyondur. Bu operasyon anestezi altında yapılır, iyileşme süreci de alternatiflerine kıyasla çok daha konforludur. Lazerle labioplasti sayesinde vulvanın çekici ve genç bir görünüm edinmesi sağlanabilir.

Lazerle Labioplasti Neden Yapılır?

Lazerle labioplastinin birincil amacı, genital bölgede düzenli ve toplu bir görünüm meydana getirmek; bölgedeki estetik sorunları gidermektir. Bu sorunların başında, genetik ve gelişimsel etmenler sonucu ortaya çıkan iç vajinal dudak sarkması yer alır. Lazerle labioplasti sayesinde bu sorun giderilebilir, iç vajinal dudaklar küçültülebilir.

Lazerle Labioplasti Kimlere Yapılır?

Lazerle labioplasti, iç vajinal dudaklarındaki sarkmadan şikayet eden ve modern bir operasyon ile bu gibi estetik sorunlardan kurtulmak isteyen bireylere yapılabilir. Lazerle labioplasti için alt yaş sınırı 18’dir, bununla birlikte bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır.

Lazerle Labioplasti’nin Avantajları Nelerdir?

Lazerle labioplastinin avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Klasik cerrahiye kıyasla daha az kanama olur.
  • Enfeksiyon riski daha düşüktür.
  • İyileşme süreci daha hızlıdır.
  • Operasyon çok daha konforlu geçer.
  • Doktor, çok daha detaylı düzenlenmeler yapabilir.
  • İş ve sosyal yaşama dönüş daha hızlıdır.
  • Operasyon sonrası ağrılar çok daha minimaldir.

Lazerle labioplastinin avantajları bu şekilde özetlenebilir.

Lazerle Labioplasti Riskli Mi?

Lazerle labioplasti tehlikeli bir operasyon olmamakla birlikte bazı riskler taşımaktadır. Bu riskler, klasik cerrahi işlemlerde ve lazer cerrahi operasyonlarında gördüğümüz risklerle hemen hemen aynıdır. Lazerle labioplastiye bağlı olarak operasyon sonrasında enfeksiyon oluşumu gibi komplikasyonlar görülebilir. Bununla birlikte bu komplikasyonlar hem ameliyat sırasında hem de ameliyat sonrasında alınan önlemler yardımı ile engellenebilir.

Lazerle Labioplasti Ağrılı Mı?

Lazerle labioplasti sırasında hastanın ağrı hissetmesine neden olabilecek işlemlere başvurulur, ancak hasta bu işlemler gerçekleştirilirken anestezi altındadır. Dolayısıyla da herhangi bir ağrı hissi duymayacaktır. Anestezinin türü, süresi ve kapsamı tamamen operasyonun detaylarına ve hastanın genel sağlık durumuna göre belirlenmektedir.

Lazerle Labioplasti Ne Kadar Sürer?

Lazerle labioplasti süresi 30 dakika ila 45 dakika arasında değişiklik gösterebilir. Uygulamanın kapsamı ve benzer etmenler, bu sürenin bir miktar değişmesine neden olabilir. Doktorunuz size özel bir lazerle labioplasti planlaması hazırlayacak, operasyonun detaylarını belirleyecek ve sizi bu gibi konular hakkında bilgilendirecektir.

Lazerle Labioplasti Nasıl Yapılır?

Lazerle labioplasti, olası komplikasyonların önlenebilmesi için steril ameliyathane koşullarında yapılır. Operasyonun ilk aşamasında genital bölge, özel bir solüsyon yardımı ile temizlenir. Daha sonra ise iç dudak bölgesine lokal anestezi işlemi yapılır. Bazen lokal anesteziye sedasyon uygulaması da eşlik edebilir, hatta bazı hastalar operasyonun genel anestezi ile yapılmasını talep edebilirler. 

Bahsi geçen hazırlık süreci tamamlandıktan sonra ise lazer cerrahi işlemlerine geçilir. Özel lazer ışınları kullanılarak bölgedeki sarkık iç dudaklar toparlanır, iç vajinal dudaklar küçültülür. Böylece çekici bir görünüm meydana getirilir.

Lazerle Labioplasti Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Lazerle labioplasti sonrası iyileşme süreci, klasik cerrahi işlemlerle gerçekleştirilen labioplasti ameliyatına kıyasla daha hızlıdır. Bunun en önemli sebebi bölgede ameliyata bağlı gelişen kanamanın daha az olmasıdır. Böylece dokular ideal bir şekilde kanlanabilmekte ve iyileşme süreçleri hızlanabilmektedir. Lazerle labioplasti sonrasında en az 4-6 hafta kadar cinsel birliktelikte bulunulmaması tavsiye edilir. Aynı şekilde hastalar bir ila iki gün kadar duş almamalıdır. Sonrasında ise iyileşme süreçleri tamamlanana kadar ayakta duş almayı tercih etmelidirler. İyileşme sürecinde dikkat edilmesi gereken iki önemli husus daha vardır. Bunlardan ilki iyileşme süreci tamamlanana kadar denize veya havuza girilmemesidir, bu gibi kamusal alanlarda bulunmak ameliyat bölgesinin enfeksiyon kapmasına neden olabilir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise doktorun verdiği ilaçların düzenli bir şekilde kullanılması ve bakım önerilerinin dikkate alınmasıdır.

Fethiye Lazerle Labioplasti Fiyatları 2024

Fethiye lazerle labioplasti fiyatları ve lazerle iç dudak estetiği fiyatları; uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Doktora Sorun!
Call Now Button