Dış Dudak Dolgusu Fethiye, Muğla, Marmaris

Dış dudak dolgusu Fethiye, vulvayı çevreleyen dış dudaklardaki hacim kaybını gidermek için yapılan uygulamadır. Dış dudak dolgusu hyalüronik asit maddesi ile yapılır ve kalıcılığı genellikle 6 ila 12 ay kadar sürer. Yazımızın devamında ‘’Dış dudak dolgusu nasıl yapılır?’’, ‘’Dış dudak dolgusu ne kadar sürer?’’, ‘’Dış dudak dolgusu sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Dış dudak dolgusu nedir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Fethiye dış dudak dolgusu hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Dış Dudak Dolgusu Nedir?

Dış dudak dolgusu, hyalüronik asit isimli özel bir madde ile yapılan ve dış vajinal dudaklardaki sarkmayı gidermek için gerçekleştirilen özel bir uygulamadır. Dış dudak dolgusu günümüzde, kadınların en çok tercih ettiği genital estetik uygulamalarının arasında yer almaktadır. 

Dış Dudak Dolgusu Neden Yapılır?

Dış dudak dolgusu, dış vajinal dudaklara hacim ve boyut kazandırmak amacıyla yapılmaktadır. Böylece dış vajinal dudaklar, vulvanın sınırlarını etkili bir şekilde belirleyebilir ve genital bölgede çekici bir görünüm oluşabilir.

Dış Dudak Sarkması Neden Olur?

Dış dudak sarkması, kadınların ilerleyen yaşa, kilo kaybına ve genetik etmenlere bağlı deneyimlediği görece yaygın bir sorundur. Bu sorun bazı bireylerde hormon düzensizliği ve benzeri etmenler sonucu da meydana gelebilmektedir. Dış dudak sarkmasını dış dudak dolgusu olarak bilinen uygulama ile gidermek mümkündür.

Dış Dudak Sarkması Belirtileri Nelerdir?

Dış dudak sarkması belirtileri arasında şunlar yer almaktadır:

  • Vulvanın sınırları belirginliğini kaybeder.
  • Dış dudaklar incelir.
  • Dış dudaklar ve vulva çevresinde yaşlı bir görünüm meydana gelir.
  • Dış dudaklar üzerinde kırışıklıklar görülebilir.
  • Vulva üzerinde düzensiz ve karmaşık bir görünüm oluşur.

Dış dudak sarkması ve dış dudaklarda hacim kaybı belirtileri bu şekilde sıralanabilir.

Dış Dudak Dolgusu Riskli Mi?

Dış dudak dolgusu tehlikeli bir işlem içermez. Yine de bazı riskleri mevcuttur. Dış dudak dolgusuna bağlı deneyimlenen en yaygın komplikasyon dış dudakların üzerinde hafif bir kızarıklık ve şişlik meydana gelmesidir. Bahsi geçen komplikasyon, çoğu bireyde bir gün içerisinde bazen ila 1 ila 3 gün içerisinde tamamen geçmektedir.

Dış Dudak Dolgusu Kalıcı Mı?

Dış dudak dolgusu, kalıcılığı 6 ila 12 ay ile sınırlı olan bir uygulamadır. Çünkü bu uygulama sırasında, bölgeye hacim kazandırmak için kullanılan hyalüronik asit sıvısı cildin doğal olarak da sahip olduğu bir maddedir. Bu da bahsi geçen dolgu maddesinin zaman içerisinde cilt tarafından kullanılacağı ve tüketileceği anlamına gelmektedir.

Dış Dudak Dolgusu Tekrarlanabilir Mi?

Dış dudak dolgusu, daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi kalıcılığı sınırlı olan bir uygulamadır. Bu yüzden de dolgu işlemi sayesinde elde edilen görünümün korunması istendiğinde uygulamanın tekrarlanması gerekir. Dış dudak dolgusu uygulaması genellikle 6 ila 12 ayda bir tekrarlanmaktadır. Bununla birlikte uygulamanın tekrarlanma periyodu doktor tarafından hastanın cilt tipine ve benzer etmenlere göre kararlaştırılabilir.

Dış Dudak Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Dış dudak dolgusu, hyalüronik asit enjeksiyonu ile yapılan ve herhangi bir cerrahi işlem içermeyen bir uygulamadır. Dolayısıyla da cerrahi işlem içeren operasyonlara kıyasla çok daha kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Dış dudak dolgusu genellikle 15 dakikadan kısa sürede bitmiş olur.

Dış Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dış dudak dolgusu, benzer dolgu işlemleri ile hemen hemen aynı şekilde yapılmaktadır. Bu uygulamanın ilk aşamasında hasta, uygulama için hazırlanmaktadır. Hazırlık aşaması sırasında vulva bölgesi özel bir solüsyon yardımı ile temizlenir. Daha sonra ise dış vajinal dudakların ilgili bölgelerine topikal anestezi kremi sürülür. Böylece hyalüronik asit enjeksiyonları sırasında hastanın ağrı ve rahatsızlık hissi duyması engellenmiş olur.

Uygulamanın ikinci aşamasında ise bölgeye dolgu işlemi yapılır. Dolgu işlemi, hyalüronik asit isimli özel yapının dış vajinal dudaklara enjekte edilmesi ile yapılır. Enjeksiyon işleminin yeri ve bölgeye verilen hyalüronik asitin miktarı özel olarak belirlenir. Böylece bölgede istenilen görünüm meydana getirilmiş olur.

Dış dudak dolgusu yaptıran kadınlar uygulama tamamlandıktan sonra taburcu olurlar. İş hayatlarına dönebilir, günlük işlerine ve sosyal hayatlarına devam edebilirler. Bununla birlikte 1 gün boyunca bölgeye su temas ettirmeleri önerilmez. Bölgede dolgu işlemine bağlı olarak hafif bir şişlik ve kızarıklık meydana gelmesi doğaldır. Bu geçici bir şikayettir.

Fethiye Dış Dudak Dolgusu Fiyatları 2024

Fethiye dış dudak dolgusu fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Doktora Sorun!
Call Now Button