Vajinal Histerektomi

Fethiye’de  Vajinal Histerektomi Ameliyatı  Fethiye, Muğla, Marmaris

Vajinal Histerektomi Ameliyatı Nasıl Yapılır ? 

Rahim sarkması olan bir hastada yeterince çocuk sahibi ise veya menapozal dönemde ise vajinal yoldan spinal anestezi veya genel anestezi ile Vajinal Histerektomi denilen ameliyat seçeneği ile rahim vajinal yoldan alınır.  İdrar kesesinin sarkması – Sistosel ve makat sarkması – Rektosel de varsa idrar kesesi ve makatda oluşan sarkmalar da Sisto-Rektosel Onarımı şeklinde tercih edilen Stres tip idrar kaçırması da eş zamanlı var ise TOT operasyonu da vajinal histerektomi ameliyatına eklenebilir.

Vajinal Histerektomi Ameliyatı Sonrası Neler Yapmalı?

  • Vajinal Histerektomi ameliyatı sonrasında ameliyata göre doktorunuz yapmamız gerekenleri ya da yapmamanız gerekenleri belirtecektir. Taburcu olduktan sonra tekrar dikiş aldırmaya gitmeye gerek yok zira dikişler ise 30 günde kendiliğinden düşecektir.
  • 40 gün boyunca küvette yatmanız, deniz, havuz ve ilişki durumu yasaklanır.
  • İlk birkaç gün sıcak su ile temastan kaçınılmalıdır.
  • Hamam havuz gibi alanlar ise 30 gün boyunca katiyen kullanılmamalıdır. Nemlenmenin olduğu bu alanlarda ise enfeksiyon kapma olasılığınız yüksek olacağı için uzun bir süre bu alanlara girmemeniz önerilir.

Vajinal Histerektomi  Ameliyatı Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Vajinal Histerektomi Ameliyatı  eşlik edebilecek kombine işlemler TOT operasyonu, Sistosel onarımı operasyonu sebebiyle fiyatlar kişiden kişiye değişiklik gözlemlenmesi olağan bir durumdur. Bu konudaki en doğru ve en net bilgiyi almak için önce uzman doktorunuzu seçip ön muayenenizi olmalı ve daha sonra sorununuza en iyi çözüm önerisini alarak fiyat bilgisine de sahip olabilirsiniz. Dilediğiniz zaman arayarak randevunuzu gönül rahatlığıyla oluşturabilir ve yüz yüze görüşerek  detaylı bilgiye erişebilirsiniz. 

 Fethiye’de Vajinal Histerektomi Ameliyatı, Fethiye , Muğla , Marmaris

Şimdi Ara!
Yol Tarifi