TOT Operasyonu

İdrar Kaçırma (TOT) Ameliyatı Fethiye, Muğla, Marmaris

TOT (Trans Obturator Tape) Sling – askı Ameliyatı

Stres tip idrar kaçırmada en başarılı ameliyatdır. Günlük cerrahi işlem gibi hastanede yatmadan spinal anestezi veya sedasyon ile de yapılabilir.

TOT (Trans Obturator Tape) Ameliyatı Nasıl Yapılır? Ne Kadar Sürer?

TOT sling ameliyatında karından hiçbir kesi yapılmaz. Vajen bölgesinde idrar çıkış yeri 1 cm aşağışından yapılan 1cm küçük bir kesiden girilerek üretra altına konulan ve obturator membrandan geçirilen prolen yama ile hipermobil – gevşemiş olan üretraya askı desteği sağlanması şeklinde yapılan TOT sling ameliyatı ortalama 15-25 dakika sürmektedir. Bu süreye diğer kombin ameliyatlar da dâhil olursa süre uzayabilir. Vajene kendiliğinden eriyen dikişler kullanılacağından yeniden dikişlerin alınmasına gerek olmayacaktır. Spinal anestezi veya sedasyon altında yapılabilir.

TOT (Trans Obturator Tape) Ameliyatı Riskleri nelerdir?

Tecrübeli ellerde riskleri nadiren görülür. İdrar torbası yaralanması, işeme disfonksiyonu, sıkışma-urge bulguları, damar yaralanması, vajinal yama erezyonu, pelvik ağrı, ilişki ağrısı ve idrar kaçırmasının devam etmesi olası riskleridir.

TOT (Trans Obturator Tape) Ameliyatı ve Doğum?

TOT (Trans Obturator Tape) Ameliyatı tercihen doğumlarını yapmış ve çocuk isteğini tamamlamış hastalara yapılmalıdır. TOT (Trans Obturator Tape) Ameliyatı operasyonu sonrasında hamile kalınır ise sezeryan doğum yapması önerilir.

TOT (Trans Obturator Tape) Ameliyatı başarı oranı nedir?

%62-81 arasındadır

TOT (Trans Obturator Tape) Ameliyatı ardından hastanın dikkat etmesi gereken konular nelerdir?

Kişisel hijyene dikkat edilmeli. Doktorun vereceği ilaçlar zamanında ve dozajında alınmalı ve kontroller aksatılmamalıdır. Ağır kaldırma, karın içi basınç artışına yol açan aktiviteler ve egzersiz 1 ay yapılmamalıdır.

TOT (Trans Obturator Tape) Ameliyatı sonrası banyo ne zaman ve nasıl yapılır?

TOT (Trans Obturator Tape) Ameliyatı sonra duş için 1-2 gün beklenmesi uygundur. İlk birkaç gün sıcak su teması çok önerilmez. Vajinal duş yapılmamalı ve 2 hafta küvette yatılmamalıdır.

TOT (Trans Obturator Tape) Ameliyatı sonrası cinsel ilişkide ne zaman bulunabilirim?

Vajinanın yenilenmesi için uygun bir süre olan 1,5 ay boyunca ilişki önerilmez.

TOT (Trans Obturator Tape) Ameliyatı Ücretleri Ortalama Ne Kadardan Başlıyor?

TOT (Trans Obturator Tape) Ameliyatı, rahim ve idrar torbası sarkması ve idrar kaçırması alanında tecrübeli uzman doktorunuzu seçip ön muayenenizi olmalı ve daha sonra sorununuza en iyi çözüm önerisini alarak fiyat bilgisine de sahip olabilirsiniz. Yapılacak ameliyatın tekniğine, ve kombin ameliyatlara göre değişen TOT (Trans Obturator Tape) Ameliyatı ücretleri için en net bilgiyi muayene olduktan sonra alabilirsiniz.

Fethiye’de TOT sling (Trans Obturator Tape) operasyonu, İdrar Kaçırma Ameliyatı, Fethiye , Muğla , Marmaris

Şimdi Ara!
Yol Tarifi