Sakrouteropeksi – Sakrokolpopeksi

Laparoskopik Sakrouteropeksi – Sakrokolpopeksi Ameliyatları  Fethiye, Muğla , Marmaris

Sakroservikopeksi – Sakrokolpopeksi  Nasıl Yapılır ?

Rahim sarkması olan bir hasta rahimin alınmasını istemiyorsa ve yeterince çocuk sahibi değilse o durumda genelde laparoskopik-kapalı ameliyat ile rahimin sakrum denen kemiğe prolen yama ile asma ameliyatı yapılır ( Sakrohisteropeksi – Sakrouteropeksi – Sakroservikopeksi ) İdrar kesesinin sarkması – Sistosel ve makat sarkması – Rektosel de varsa idrar kesesi ve makatda oluşan sarkmalar; Sisto-Rektosel Onarımı şeklinde tercih edilen laparoskopik Sakrohisteropeksi – Sakrouteropeksi – Sakroservikopeksi kapalı ameliyatına eklenebilir. Stres tip idrar kaçırması da eş zamanlı var ise TOT operasyonu da tercih edilen  laparoskopik Sakrohisteropeksi – Sakrouteropeksi – Sakroservikopeksi kapalı ameliyatına eklenebilir.

Bazı hastalarda rahim ameliyatı olduktan sonra vajinal kubbe sarkar bu durumda hastaların laparoskopik -kapalı ameliyat ile vajinal kubbenin (kolpos-cuff) sakrum denen kemiğe prolen yama ile asma ameliyatı yapılır ki buna da laparoskopik sakrokolpopeksi ameliyatı denir.

Laparoskopik Sakrohisteropeksi – Sakrouteropeksi – Sakroservikopeksi – Sakrokolpopeksi Ameliyatı Sonrası Neler Yapmalı?

  • Ameliyat sonrasında ameliyata göre doktorunuz yapmamız gerekenleri ya da yapmamanız gerekenleri belirtecektir. Taburcu olduktan sonra tekrar dikiş aldırmaya gitmeye gerek yok zira dikişler ise 30 günde kendiliğinden düşecektir.
  • 10 gün boyunca küvette yatmanız, deniz, havuza girmemeniz önerilir. ve 2-3 ay ilişki durumu yasaklanır.

Laparoskopik Sakrohisteropeksi – Sakrouteropeksi – Sakroservikopeksi – Sakrokolpopeksi  Ameliyatı Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Laparoskopik  Sakrohisteropeksi – Sakrouteropeksi – Sakroservikopeksi  – Sakrokolpopeksi Ameliyatları seçilen ameliyat şekline göre ve  eşlik edebilecek kombine işlemler TOT operasyonu, Sistosel onarımı operasyonu sebebiyle fiyatlar kişiden kişiye değişiklik gözlemlenmesi olağan bir durumdur. Bu konudaki en doğru ve en net bilgiyi almak için önce uzman doktorunuzu seçip ön muayenenizi olmalı ve daha sonra sorununuza en iyi çözüm önerisini alarak fiyat bilgisine de sahip olabilirsiniz. Dilediğiniz zaman arayarak randevunuzu gönül rahatlığıyla oluşturabilir ve yüz yüze görüşerek  detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Fethiye’de Laparoskopik Sakrohisteropeksi – Sakrouteropeksi – Sakroservikopeksi – Sakrokolpopeksi Ameliyatları,  Fethiye , Muğla , Marmaris

Şimdi Ara!
Yol Tarifi