Kordon Kanı Saklama

Kordon Kanı Saklama Fethiye, Muğla, Marmaris

Kök Hücre nedir?

Kök hücreler, insan vucudunda bulunan her türlü vücut hücresine dönüşebilen ana hücrelerdir. Vücutta bir zedelenme veya onarım ihtiyacı olduğunda, oraya giderek gereken hücre tipine dönüşür ve hasarı onarırlar.

Kordon Kanı nedir?

Kordon Kanı, bebeğin doğum sonrası göbek kordonunda ve plasentada kalan kandır.

Kordon kanı oldukça zengin bir kök hücre kaynağıdır. Kordon kanı diğer kök hücre kaynaklarından (kemik iliği, periferik kan, vb…) daha saf ve kaliteli bir kök hücre kaynağıdır. Bu yüzden ihtiyaç olduğunda tedavi, sırasında daha hızlı çoğalma ve farklılaşma kapasitesiyle üstün bir kaynak oluştururlar.

Kordon kanını saklamanın ne faydası olabilir?

Kök hücre teknolojilerindeki gelişmelere paralel olarak; Kordon kanında bulunan kök hücrelerin saklanmasıyla kanser, kan hastalıkları, genetik ve metabolik hastalıkların tedavisi için kök hücre kullanımı için yapılacak yeni keşiflerle birlikte geleceğe dair ihtiyaç olduğunda kullanılabilme imkanı bırakılmış olacaktır.

Kordon kanı kök hücre nakli hangi hastalıkların tedavisinde denenmektedir?

Lösemi (kan kanseri), Talasemi (akdeniz anemisi), Lenfoma (lenf kanseri), Kemik iliği kanseri, Kaltsal metabolik hastalıklar, Bağışıklık sistemi hastalıkları

Göbek Kordon Dokusu nedir?

Göbek Kordonu plasenta ile bebek arasında alışverişi sağlayan göbek kordonu damarlarını dış etkenlere karşı koruyan yapıdır. Göbek kordon dokusundaki kök hücreler kordon kanı kök hücrelerinden farklı olarak kemik, kas, kıkırdak, yağ, sinir, karaciğer hücreleri gibi farklı dokulardaki hücrelere dönüşebilir.

Kordon dokusu kök hücreleri kültür ortamında çoğaltılabilmektedir. Böylece ihtiyaç halinde çoğaltılarak yeterli miktarda uygulama ve birden fazla kullanım şanşı olmaktadır.

Göbek Kordon Dokusu saklamanın ne faydası olabilir?

Kök hücre teknolojilerindeki gelişmelere paralel olarak; Kordon dokusunda bulunan kök hücrelerin saklanmasıyla Tip1 Diyabet, Kalp ve Damar hastalıkları, Felç, Kemik ve Kıkırdak hasarı, Yara ve Yanık tedavisi ve Alzheimer hastalığı tedavisi için kök hücre kullanımı için yapılacak yeni keşiflerle birlikte geleceğe dair ihtiyaç olduğunda kullanılabilme imkanı bırakılmış olacaktır.

Kordon dokusu kök hücreleri hangi hastalıkların tedavisinde denenmektedir?

Tip1 Diyabet, Kalp ve Damar hastalıkları, Felç, Kemik ve Kıkırdak hasarı, Yara ve Yanık tedavisi ve Alzheimer hastalığı

Fethiye’de Kordon Kanı Saklama Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Fethiye’de Kordon Kanı, Kök Hücre, Göbek Kordon Dokusu ve Kordon Kanı Saklanması için bu konudaki en doğru ve en net bilgiyi almak için önce doktorunuzu seçip gerekli bilgileri aldıktan sonra sorununuza en iyi çözüm önerisini alarak ona göre planlama yapmanız daha uygun olacaktır.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi