4 Boyutlu Ultrason

Fethiye’de 4 Boyutlu Ultrason Fethiye , Muğla , Marmaris

Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımızdaki çoğu yeniliğe şaşırmakta bazısına ise geliştirilip hayatımızı kolaylaştırdığı için minnettar olmaktayız. Eskiden telefonların bu kadar hayatımız içerisinde yer alacağını bilmezken şuan en önemli eşyamız olmuş durumdalar. Aynı durum tıp dünyası içinde geçerli olmaktadır. Ananelerimiz veya aile büyüklerimizden sürekli ‘anneni evde dünyaya getirdim’ cümlelerini duyar ve şaşırırız. Bugüne bakıldığındaysa artık evde doğum yerine doğal doğum, epidural vajinal doğum, prenses doğum, sezaryen ve daha niceleri özellikli merkezler tarafından gerçekleştirilmektedir. Tabi doğumdan önce 9 aylık süreci takip etmek isteyen anneler çeşitli görüntüleme yöntemleriyle yavrularının gelişimine tanıklık edebilmektedir. Bunlardan en gelişmiş görüntüleme sistemiyse herkesin bildiği ultrasondur ve bu teknoloji de kendi içerisinde iki, üç ve dört boyutlu olarak ayrılmaktadır.

İçlerinden 4 boyutlu ultrason ise son dönemlerin en gözde görüntüleme teknikleri olarak anne ve baba adaylarının karşısına çıkmaktadır. 4 boyutlu ultrason ile anne adaylarını kusursuz bir hizmetle karşılamakta ve yavruları ile görüntülü kavuşmaları sağlanmaktadır.

4 Boyutlu Ultrason Nedir?

1970 yılında tıp biliminin hizmetine sunulan ultrason cihazları, gebe olan anneler için bebeklerini izleme konusunda vazgeçilmez bir yöntemdir. Görüntüleme yöntemleri içinde en çok tercih edilen teknik olan ultrasonun çalışma prensibi kulağın duyamayacağı frekans aralığındaki ses dalgalarının üretilmesiyle prob sayesinde dokuya yollanması durumudur. Dokuya yollanan dalgalar sonucunda da monitör üzerinde bebeğiniz görüntülenmektedir. Son yıllarda endüstriyel ve bilgisayar sektörünün gelişmesiyle daha da teknolojik bir hal alan ultrason son olarak 4 boyutlu teknolojisi ise anne baba adaylarının karşısına çıkmaktadır. Ve bu gelişme asla durmadan daha da değişim göstermesi adına çalışmalara devam edilmektedir.

Dört boyutlu ultrason uzunluk, derinlik ve en içerip 3 boyutlu olmasına karşılık içeriğinde real time özelliği de bulunmaktadır. Bu sebeple önceleri bebeğin hareketleri gecikmeli olarak gözlenirken yeni 4 boyut teknolojisi sayesinde bebeğinizin kaşlarını çattığını bile görebilmektesiniz.

4 Boyutlu Ultrason Hamileliğin Kaçıncı Haftasında Tercih Edilmelidir?

4 boyutlu ultrason teknolojisi ile çocuğunuzu tamamen görmek için 9 ay beklemenize hiç gerek kalmıyor ve karnınızdaki hareketlerini tamamıyla görebilme şansını elde edebiliyorsunuz. Elde edilen 4 boyutlu görüntüler üzerinden rahatlıkla bebeğinizin kime benzediği hakkında fikir yürütebilirsiniz. Tabi eğer bebek anne karnında sırtının döndüyse sağlıklı bir görüntüleme gerçekleştirilemeyecek ve bebeğinizin dönmesi beklenecektir. Bebeğinizin dönmesi içinse şeker ve çikolata gibi keyifli gıdalar yiyebilirsiniz.

4 boyutlu ultrason Muğla ili için böyle bir görüntüleme hizmeti almak isteyen ebeveyn adayları merkezimize başvurduğunda en çok sordukları soru kaçıncı haftada böyle bir yönteme başvurmaları gerektiğidir. Bebeği 4 boyutlu ultrasonla sağlıklı bir şekilde görüntülemek için 8 ile 9ncu hafta arası,  11 ile 13ncü hafta arası, 16. Hafta, 18 ile 22nci hafta arası ve sonrası ayda 1 görüntülenmesi gerekir. Tabi yine de mutlaka doktorlarımızdan gereken bilgiyi alarak görüntülenmesi için müsait olan haftayı teyit etmelisiniz. Zira her bebeğin anne karnında gelişim durumu farklılık göstermektedir.

4 Boyutlu Ultrasonun Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Ultrasonun her türü tıbbi bir prosedüre tabidir ve az öncede bahsettiğimiz gibi farklı ses dalgaları titreşerek bir cihaz yardımı ile anne karnında geçer ve monitör üzerinde bebeğinizin görüntüsünü verir. Bu sayede bebek hareket ettikçe aileler görüntüleri net bir şekilde görmektedir. Ultrason yönteminde asla sızı ve ağrı hissedilmez ancak ilk aylarda görüntüleme yapılması için zaman zaman mesanenin dolu olması gerekebileceği için anne adayı oldukça rahatsızlık duyabilir. Ancak 4 boyutlu ultrason Muğla, Fethiye ve Marmaris içinde yaşayan ebeveynler tarafından oldukça tercih edilen bir yöntemdir ve 4 boyutlu ultrason bulunan merkezlerde uygulanmaktadır. 4 boyutlu ultrasonun en büyük avantajı bebeğin görüntülerinin anında ekrana yansıtılmasıdır. Gözünü açarken, kaşını çatarken göreceğiniz bebeğinizin sağlık durumu daha iyi gözlenirken özellikle anne adayları psikolojik olarak oldukça rahatlamaktadır.

4 Boyutlu Ultrason Testi Neleri İçermektedir?

4 boyutlu ultrason testlerinde bebeğin rahim içindeki sergilediği hareketlerin görüntüsünün izlenmesi amaçlamaktadır. 4 boyutlu ultrason tekniği ses dalgalarını kullanarak uygulamaktadır. Bu durum canlı video izlemeye eş değer bir etki yaratmaktadır. Kullanılan 4 boyut teknolojisi sayesinde bebeğinizin görüntüsüne anında ulaşıp içinizdeki özlemi dindirmiş olacaksınız.

4 Boyutlu Ultrason Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

4 boyutlu ultrason merkez ve kliniğe göre fiyatların değişmektedir. En doğru bilgiyi seçeceğiniz merkezde alacağınızı belirtmek isteriz.

4 Boyutlu Ultrasonun Klasik Ultrason Yönteminden Farkı Nedir?

Oldukça yüksek görüntü kalitesine sahip olan dört boyutlu ultrason, bebeğinizin tüm hareket ve uzuvlarını net bir şekilde görüntülemektedir. Anne adayının bebeğini bu şekilde yakından izlemesini ve görmesi kesinlikle anne-babaya mutluluk vermektedir. Ancak her ne kadar dört boyutlu yöntemle görüntüleme yapılsa da mutlaka iki boyutlu ultrason bakılmalıdır. Çünkü her ne kadar dört boyutlu taramalar bebeğin tüm uzuvlarını gösterse de iç organ taramasında yetersiz kalabilmektedir. Bu sebeple başarılı şekilde 4 boyutlu taramaları bakıldığı gibi iki boyutlu taramalar da asla ihmal etmemelidir. Muayenelere ise normal ultrasonla aynı tarihlerde gelebilirsiniz. Gelirken tok olmanız bebeğin hareketli olması açısından daha tercih edilmektedir.

Yeni gelişen ve daha da gelişecek olan bu yöntem sayesinde ebeveynler bebeğin gelişimini kolaylıkla takip edebilmekte ve bebeğin cinsiyetini çok daha erken öğrenebilmektedirler.

Fethiye’da 4 Boyutlu Ultrason Nerede Yaptırılır?

Gelişmekte olan teknolojilerin tıp dünyası ile buluşmasıyla 4 boyutlu ultrason gibi cihazlar da ilgili yenilikçi merkezlerde hastaların yüzünü güldürmeye başladı. Bizlerde 4 boyutlu ultrason hakkında bu yöntemin sizlere sağladığı faydalar gibi konularda bilgilendirme yapmaktayız.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi